Jak odliczyć ulgę prorodzinną od podatku?

e5043dfd3df39594a4e493fcba51ceca

Ulga na dzieci to duże ułatwienie dla rodziców. Dzięki niej można uzyskać odliczenie od podatku bez potrzeby spełniania skomplikowanych warunków.

  1. Kto może skorzystać z ulgi na dziecko?
  2. Najważniejsze informacje na temat ulgi prorodzinnej

Chociaż w kwestii przepisów związanych z ulgą prorodzinną nic się nie zmieniło, wciąż wiele osób ma problem ze zrobieniem prawidłowego rozliczenia. Poniżej znajdziesz przydatne informacje na temat ulgi, które ułatwią ci wypełnienie rozliczenia PIT.

Kto może skorzystać z ulgi na dziecko?

Ulga prorodzinna 2020 z założenia przysługuje wszystkim rodzicom, których dzieci są niepełnoletnie. To jednak nie wszystko, gdyż można z niej korzystać aż do ukończenia przez dziecko 25 roku życia, o ile tylko wciąż się ono uczy lub studiuje i nie uzyskało w ostatnim roku dochodów, których kwota przekracza 3089 złotych. Ulga prorodzinna za 2020 może być również uwzględniona niezależnie od wieku dziecka, o ile przyznano mu rentę socjalną lub zasiłek. Warto wspomnieć o tym, że ulga na dzieci przysługuje zarówno matce dziecka, jak i ojcu. Tym samym przy jednym dziecku roczna kwota odliczenia w uldze prorodzinnej wynosi 1112,04 zł.* Musisz jednak pamiętać, że dopuszczalna wysokość dochodu zależy między innymi od tego, czy podatnik rozlicza się indywidualnie, czy też wspólnie z drugą połówką. Zamiast więc ryzykować, że popełnisz błąd lub nie rozliczysz całej przysługującej ci kwoty, wybierz odliczenie ulgi na dziecko online i skorzystaj ze specjalnego generatora rozliczeń. Jest on prosty w obsłudze i dostępny dla każdego podatnika bez konieczności ponoszenia kosztów.

Najważniejsze informacje na temat ulgi prorodzinnej

Skoro już wiesz, jak odliczyć ulgę prorodzinną od podatku, sprawdź jeszcze jakie dokumenty potrzebne do uzyskania ulgi na dziecko musisz przygotować przed wypełnieniem deklaracji podatkowej. W przypadku kontroli przez uprawnione do tego organy podatkowe będziesz musiał przedstawić odpis aktu urodzenia dziecka, potwierdzenie tego, że dziecko wciąż uczęszcza do szkoły oraz – przypadku opiekunów prawnych – zaświadczenie sądu rodzinnego. Nie powinieneś jednak zniechęcać się takimi formalnościami, gdyż nawet przy jednym dziecku ulga podatkowa na dzieci przekłada się na spore oszczędności. Najwięcej natomiast skorzystają rodzice, którym przysługuje ulga na wiele dzieci. Korzystając ze wspominanej aplikacji do rozliczania PIT, ulga na dziecko zostanie automatycznie uwzględniona, więc nie będziesz miał kłopotów z wypełnieniem dokumentów.

*źródło: https://www.pitax.pl/wiedza/mniejsze-podatki/ulga-prorodzinna/

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *