Obozy pracy – uważaj zanim wyjedziesz za granicę

Ostatnio głośno było o obozach pracy, w których pracownicy w byli zmuszania do pracy w nieludzkich warunkach. Obozy te znajdowały się we Włoszech i w Irlandii. Po prawie dwóch latach działalności tych nielegalnych obozów zostały one w końcu zlikwidowane. Udało się namierzyć ten przestępczy proceder tylko dlatego, że jeden z tamtejszych pracowników zdołał uciec i powiadomić policję. Jak się okazało, w obozach pracy żyli i pracowali głównie Polacy, Słowacy i Węgrowie. Praca ich polegała głównie na zbiorze owoców z plantacji na południu Włoch i pakowania odzieży w Irlandii.

Co dziwne, zarządcami tych obozów byli o dziwo właśnie osoby pochodzące z Polski. W danym kraju, na miejscu szukano bezrobotnych, którzy skuszeni dobrą stawką za godzinę i dowozem do miejsca pracy chętnie godzili się na taką pracę. Oczywiście nie wiedzieli nic o tym, że nie jadą do zwykłej pracy na plantacji tylko do obozu w którym będą traktowani jak zwierzęta i ich jedynym wynagrodzeniem będzie miska zupy, kawałem chleba i woda do picia. Osoby te nie mogły się rzecz jasna kontaktować ze swoją rodziną, co dodatkowo wpływało negatywnie na ich samopoczucie i stan psychiczny.

Pamiętaj przed wyjazdem do obcego kraju dokładnie wypytaj twojego pracodawce gdzie będziesz wykonywał pracę? W jakim mieście? Jaka jest dokładna nazwa firmy itp. Wysokie stawki za godzinę pracy jeżeli znacznie odbiegają od normy już na starcie są podejrzane i powinieneś zwrócić na to uwagę przy wyborze oferty pracy.

Dobrze jest jechać do innego kraju z polecenia kogoś innego kto już tam pracuje i może Ci pomóc w wielu sprawach. Inną sprawą są również fora internetowe, na których możesz uzyskać pomoc osób mieszkających i pracujących na stałe poza granicami naszego kraju.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *