Nowoczesność czy klasyka w biurze?

office

Każdy szanujący się przedsiębiorca, posiada gabinet, biuro, w którym przyjmuje klientów, czy kontrahentów z nim współpracujących. Biuro to w dużym stopniu wizytówka firmy. Obrazuje w pewien sposób stan majątkowy i przedsiębiorstwa. Jeżeli jest czyste, zadbane i atrakcyjnie umeblowane to wizyta w takim pomieszczeniu utwierdza w przekonaniu, że mamy do czynienia z osobą poważaną i majętną. Jeżeli biuro jest niechlujnie umeblowane, oraz brudne, to jego użytkownik nie sprawia dobrego wrażenia, wpływa to również na negatywny wizerunek przedsiębiorstwa.

Klasyczne meble w biurze

Najczęściej spotykane biura, które mają zadanie pokazać jak bardzo majętne i bogate jest przedsiębiorstwo są meblowane w stylu klasycznym. Meble klasyczne są lub mają imitować antyki. Swego czasu istniała moda na wystrój wnętrz w stylu klasycznym. Biura umeblowane i urządzone w ten sposób były bardzo eleganckie, reprezentacyjne. Gość takiego biura mógł jednak czuć się niezręcznie i nieswojo w tak umeblowanym pomieszczeniu.

Pomieszczenia umeblowane w sposób klasyczny, wraz z meblami antycznymi, są zazwyczaj pomieszczeniami ciemnymi, przygnębiającymi, w których nie pracuje się zbyt komfortowo. Jeżeli ktoś dąży do funkcjonalności i efektywności w myśleniu i wykonywaniu swoich obowiązków, to rezygnuje ze stylu klasycznego. Coraz częściej się od niego odchodzi na rzecz nowoczesności. Proste kształty, minimalizm, brak przepychu, to wszystko charakteryzuje styl nowoczesny, który w ostatnich latach jest coraz bardziej popularny.

Stawiamy na nowoczesność. Jak powinno wyglądać nowoczesne biuro?

Biura w stylu klasycznym, antycznym z wykorzystaniem mebli z prawdziwego drewna, odchodzą już do przysłowiowego lamusa. Każdy szanujący i liczący się przedsiębiorca stawia w ostatnim czasie na prostotę, nowoczesność i przestronność. Cel jest taki, aby biuro i jego otoczenie nie przytłaczało osób znajdujących się w pomieszczeniu.

Nowoczesne meble biurowe, to także podświadome poinformowanie gościa, który składa nam wizytę, że podążamy za nowościami, nie zostajemy w tyle. Ważne jest również to, w jakim kolorze będą nasze meble. Dawniej były to zazwyczaj szafy, biurka, krzesła w kolorze brązowym. Standardowy kolor, ponieważ głównym surowcem było naturalne drewno. Dziś odchodzi się od użytkowania drewnianych mebli, na rzecz sklejki, mocnych płyt mdf w przeróżnych wariantach kolorystycznych.

Powinno się również zadbać o odpowiedni dobór koloru ścian. Jeżeli będą zbyt ciemne to pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie przygnębiającego, w którym ciężko efektywnie pracować. Zbyt jaskrawe i intensywne kolory mogą rozpraszać, ale również doprowadzać do zdenerwowania, a nawet bólu głowy. Koniecznie powinno się zadbać o neutralne kolory mebli, oraz ścian.

Nowoczesne biura to również lustra, oraz przestrzenie szklane. Odchodzi się już od wieszania wielkich, obramowanych obrazów na ścianach. Stawia się na minimalizm i prostotę, która zarazem jest elegancka i ogromnie estetyczna.

Warto pamiętać, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, jakie sprawi nasze biuro na osobie, która nas odwiedzi. Jeżeli będzie ono pozytywne to w taki sposób będzie odbierane całe przedsiębiorstwo. Jeśli odczucia będą negatywne, to może odbić się to na całej współpracy. Z tego też względu, oprócz pięknych nowoczesnych mebli, warto zadbać o estetykę i czystość w pomieszczeniu. To, że nam się wydaje, że jest czysto i schludnie, nie musi oznaczać, że tak rzeczywiście jest.

Biuro, w którym króluje nowoczesność to w dzisiejszych czasach najlepszy i najodpowiedniejszy wybór. Nie warto przytłaczać się ciężkimi, smutnymi przedmiotami, skoro jest tak wiele pięknych mebli o ciekawych i atrakcyjnych kształtach, które nie tracą na funkcjonalności. Przedsiębiorstwo, które podąża za nowościami, z duchem czasu, pokazuje tym, że stawia na rozwój. Jak wiadomo, kto się nie rozwija ten się cofa. Meble klasyczne zostawmy dla wnętrza domu, jeżeli nam odpowiadają. W biurze warto postawić na nowoczesność.

Pomoc w przygotowaniu poradnika dotyczącego możliwości aranżacji biura, udzieliła nam firma Kami.pl posiadająca w swojej ofercie meble biurowe, recepcyjne, gabinetowe i inne. 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *