Niezbędny sprzęt dla twórców wiedoblogów podróżniczych

niezbednysprzetdlatworcowwiedoblogowpodrozniczych1

Twórcy internetowi cieszą się ogromną popularnością. Szczególnie lubiany filmami w sieci są vlogi podróżnicze, dzięki którym można zwiedzić każdy zakątek świata nie wychodząc z domu. Marzysz o kręceniu takich filmów? Zobacz, jakiego sprzętu używają vlogerzy.

Lustrzanka

W trakcie czytania artykułu przekonasz się, że wideoblogerzy korzystają z różnorodnych sprzętów. Każdy ma jednak podstawową kamerę i najczęściej jest to lustrzanka. To bezkonkurencyjne rozwiązanie, jeżeli chodzi o jakość, a także możliwość kontroli nad tworzonym materiałem. W trakcie kręcenia wystarczy zmienić obiektyw kitowy na szerokokątny, czyli tak zwany fisheye, żeby całkowicie zmienić klimat filmu. Profesjonaliści posiłkują się także nakładanymi na obiektyw filtrami, które także umożliwiają ingerencję w obraz.

Komputer

Bardzo ważnym etapem tworzenia filmu jest jego montaż. Zestawiając te same fragmenty na różne sposoby, można stworzyć zarówno materiał pełen akcji i dynamicznych przejść, jak i nastrajający nostalgicznie vlog. Niestety programy do montażu są bardzo wymagające w kwestii parametrów technicznych. Jeżeli chciałbyś publikować filmy z podróży, koniecznie postaw na laptopa z dobrym procesorem, mocną kartą graficzną i dużą ilością pamięci na dysku.

niezbednysprzetdlatworcowwiedoblogowpodrozniczych2

Statyw

Bardzo przydatnym gadżetem przy kręceniu ujęć podróżniczych jest statyw. Dzięki niemu możesz na przykład nagrywać siebie bez pomocy drugiej osoby, a także tworzyć timelapse’y – długie i efektowne ujęcia na dużym przyspieszeniu. Większość wideoblogerów korzysta z niewielkich statywów na elastycznych nogach, które wygodnie ustawia się nawet w najbardziej nietypowych miejscach. W podróży biją one na głowę tradycyjne statywy z teleskopowymi nogami.

Mikrofon kierunkowy

Zastanawiałeś się kiedyś, jak profesjonaliści uzyskują dobrej jakości dźwięk, podczas gdy wokół wieje wiatr lub zacina deszcz. Po pierwsze, trzeba mieć mikrofon kierunkowy, czyli taki, który montuje się na szczycie aparatu. Jest on skierowany w stronę mówiącej osoby. Po drugie, na gąbkę mikrofonu należy nałożyć specjalną futrzaną nakładę, mającą za zadanie poprawię jakości dźwięku oraz niwelowanie niechcianych dźwięków z otoczenia.

niezbednysprzetdlatworcowwiedoblogowpodrozniczych3

Dron

Czołowi twórcy lubią używać w swoich filmach materiałów nakręconych przy pomocy dronów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ujęcia z lotu ptaka są niezwykle efektowne. To jednak dużo trudniejsze, niż może się wydawać. Sterowanie urządzeniem jest skomplikowane, przy czym błąd może Cię kosztować naprawdę dużo. W wielu miejscach trzeba też mieć specjalne pozwolenie, aby móc wzlecieć dronem w powietrze. Korzystanie z tego sprzętu na początku swojej przygody z vlogowaniem jest niewskazane.

Pomysł na siebie

Twórcy internetowi, którzy osiągnęli sukces, to osoby mające na siebie pomysł i konsekwentnie go realizujące. Zanim zaczniesz kompletować sprzęt, zastanów się, jaką mają wyglądać Twoje filmy i do kogo chcesz je kierować. Warto potraktować ten etap poważnie i dokładnie rozpisać strategię. Zbierz w jednym miejscu pomysły, a następnie zastanów się, jak najlepiej możesz je zrealizować. Pamiętaj, że żaden sprzęt nie jest w stanie zastąpić kreatywności i charyzmy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *