Nazwy zawodów, których na pewno nie znasz

confused-woman

Trycholog

Trycholog to specjalista od włosów i skóry głowy. Zajmuje się ich sprawdzaniem i leczeniem. Każdy mieszek włosowy usytuowany na naszej głowie, jest odpowiedzialny za wzrost włosa, a co za tym idzie, nasze mieszki odpowiadają za to, jaką bujną fryzurą możemy mieć na głowie. Trycholog przeprowadza badanie z użyciem mikroskopu o dwustu – krotnym powiększeniu, ponieważ mieszki włosowe są bardzo maleńkie. Doradzi na również jakie podjąć leczenie na wypadanie włosów. Po takim badaniu dowiemy się, skąd biorą się nasze problemy z włosami. Włosy, to często tzw. „pierwsza linia frontu”. Wskazują na problemy zdrowotne organizmu, często sygnalizując początkowe zatrucia, które mogą doprowadzić do wielu nieszczęść. Trycholog, to zawód nie mniej odpowiedzialny, od lekarza. Trycholodzy, to absolwenci medycyny, kosmetologii, biotechnologii. Odwiedzajmy trychologa, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba – (zobacz również peruki naturalne).

Barista

Barista, to zawód, który specjalizuje się z parzeniu kawy. Podobno na jeden metr kwadratowy, najwięcej baristów przypada w polskich urzędach. To oczywiście żart, niemniej barista, to nie jest jakiś tam człowiek, który parzy tylko kawę. Każdy przecież może zaparzyć kawę, nie potrzeba do tego specjalisty, prawda? A jednak. Parzenie kawy, to przede wszystkim odpowiedni wybór ziaren kawowych, przeprowadzenie procesu ekstrakcji kawy i odpowiednie podanie jej klientowi. Barista zajmuje się tym wszystkim, co związane jest z kawą. Nie tylko jej parzeniem, ale także odpowiednim podaniem. Niby parzenie kawy przeprowadzamy codziennie w domu, lub w pracy i nie jest to – w/g nas – skomplikowane. Możliwe, ale to nie jest praca baristy. Jego praca wymaga o wiele więcej wiedzy, niż nam się wydaje. Wiedzy na temat kawy, jej parzenia, oraz podawania.

Wypełniacz ubytków Mt. Rushmore

Jest to praca jedyna w swoim rodzaju, ponieważ dotyczy tylko jednego kompleksu rzeźb, usytuowanych na górze Mt. Rushmore w Ameryce. Chodzi o wizerunki czterech prezydentów, wyrzeźbionych w skale. Co taki wypełniacz robi? Jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się ubytkami w rzeźbach, które, gdyby nie były wypełniane, mogłyby doprowadzić do zniszczenia tych pięknych, realistycznych rzeźb.

Tester zapachu oddechu.

Wydaje się dziwną praca i niejeden z nas, zapewne skrzywił się z obrzydzeniem. Ale nieprzyjemny zapach z ust, może być przyczyną wielu groźnych chorób. Przede wszystkim może to być próchnica zębów, która może doprowadzić do tego, że będziemy musieli skorzystać z protez, a nie jest to przyjemne. Jednak protezy zębów, to tylko lekki rezultat próchnicy. Może ona doprowadzić do powstawania w organizmie pęcherzy ropnych, powodujących stan zapalny, oraz sugerujących nowotwory. To bardzo groźne zjawisko. Dbajmy zatem o nasze zęby, oraz zapach z ust.

Kontroler zapachów z odbytu

Przy takiej pracy, „dech zapiera”. Jest to oczywiście praca naukowa, niemniej jednak, istnieje. Ile zarabiają tacy kontrolerzy? Nie wiadomo, ale entuzjaści poświęcą wiele, dla nauki. I choć wielu popukałoby się po czole, dla nich jest to cel życia, ponieważ mają nadzieję na odkrycia, jakich nie powstydziłby się największy naukowiec.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *