Jak nauczyć psa komend?

james-lacy-xe_MtM-ixlw-unsplash

Jeśli dzisiaj chcemy w odpowiedni sposób pracować ze zwierzakiem to z pewnością z czasem uda nam się nauczyć go paru niezbędnych sztuczek, które będzie wykonywał na określoną komendę. W tym wypadku proces tresury może zająć sporo czasu, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy behawiorystami, tylko zajmujemy się takim działaniem zupełnie sami, nie mając dostatecznie dużo wiedzy i umiejętności, aby zrobić to we właściwy sposób. Oczywiście nie oznacza to, że jesteśmy skazani na porażkę, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zastosowanie odpowiedniego rozwiązania w taki sposób, aby pies znał podstawowe komendy, które sprawią, że będzie reagował on na zawołanie właściciela.

Nauka komend może być łatwiejsza.

To właśnie odpowiedni sposób tresury może być niezbędny, aby nauczyć psa komend trzeba po prostu poświęcić sporo czasu na to, aby zwierzę dało się oswoić. Nie da się ukryć, że psy bardzo szybko łapią wszystkie komendy, dlatego też stopień nauki często opiera się na standardowych komendach, które z czasem są rozwijane w bardziej zaawansowaną formę. Oczywiście, aby dane komendy były lepiej zapamiętywane przez psa, dobrze mieć przy sobie smakołyki, które w nagrodę pies otrzymuje od właściciela, gdy tylko uda mu się wykonać odpowiednią komendę. To w dużej mierze sprawia, że pies z czasem łapie większość podstawowych komend, dlatego też niezależnie od wszystkiego nawet mało doświadczony właściciel jest w stanie poradzić sobie z takim procesem nauki psa.

Przysmak nagrodą dla psa.

Pamiętajmy, że przysmaki są niezbędne dla psa po to, aby mieć możliwość karmienia zwierzaka, podczas gdy ten przyzwyczaja się do wybranej komendy. W ten sposób zwierzę również współpracuje lepiej z samym właścicielem, co wydaje się właściwym podejściem w praktyce. Takie działania są tutaj jak najbardziej uzasadnione, dlatego też nic dziwnego, że wielu właścicieli decyduje się, na samodzielne przeszkolenie psa mając świadomość, że można to zrobić. Grzeczny pies to z pewnością powód do dumy dla właściciela, dlatego też nic dziwnego, że właśnie taka opcja okazuje się tutaj tak konieczna.

- Plan sprzedażowy – zadbaj o sprzedaż w swojej firmie

- Jak prawidłowo dzwonić do dłużników

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *