Najpopularniejsze kursy podnoszące nasze kwalifikacje

background-courses

Świat się zmienia – również w odniesieniu do „robienia” kariery zawodowej. Niegdyś wystarczyło wyuczenie się jednego konkretnego zawodu na całe życie, dzisiaj jest całkiem inaczej. Nie żyjemy również w czasach, gdy fakt ukończenia konkretnego kierunku na studiach określał to co będziemy robić w naszym życiu zawodowym. Rzecz jasna – ma to znaczenie, ale wiemy dzisiaj zarówno po stronie pracowników, jak i pracodawców, że same studia nie są już wystarczającym argumentem za tym, że ktoś nas przyjmie na dane stanowisko – natomiast to wszelkiego rodzaju kursy doszkalające, zawodowe, jak i językowe stały się dzisiaj koniecznością.

Studia podyplomowe

Przydatne są także studia podyplomowe. Musimy ciągle doskonalić swoje umiejętności, podnosić nasze kwalifikacje aby mieć szanse na rynku zawodowym. Warto przy tej okazji spojrzeć na to jakie kursy w tym kontekście wydają się dzisiaj najpopularniejsze – zatem korzystne i najbardziej poszukiwane.

Kursy zawodowe

Jeśli chodzi o kursy zawodowe, możemy zarówno szukać ich sami, jak i korzystać z tych na które wysyła nas pracodawca. Polecamy jednak nie czekać na jego dobrą wolę, ale samemu dbać o swój samorozwój. Zaglądaj na oferty szkół policealnych i podyplomowych w swoich okolicach, na pewno znajdziesz sporo kursów podnoszących Twoje kompetencje. Do najpopularniejszych w tym temacie niezmiennie należą wszelkiego rodzaju kursy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Niemniej popularny okazuje się kurs na operatora wózka widłowego – codziennie na tego rodzaju szkolenie zapisuje się ktoś nowych. Co ważne sporo z takich kursów można znaleźć w wersji darmowej bądź dofinansowanej – naprawdę warto korzystać z takiej sposobności, by być lepszym, bardziej kompetentnym pracownikiem. Możesz o nie pytać także w Urzędach Pracy bądź agencjach pozarządowych typu Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nowe technologie – szkolenia

Ogromną popularnością cieszą się także różnorakie szkolenia z zakresu nowych technologii, szczególnie te związane z branżą komputerową, co nie powinno nikogo dziwić. Bardzo popularne są także kursy związane z programowaniem, projektowaniem stron czy też grafiką komputerową. Ciekawostką jest to, że coraz więcej Pań decyduje się na kursy tego rodzaju, choć wydawałoby się, że to tematy zarezerwowane tylko dla Panów.

Języki obce

Innym, cały czas popularnym sposobem na podnoszenie swoich kompetencji jest oczywiście nauka języków obcych – zaczynając od angielskiego, przez niemiecki czy rosyjski, aż po bardziej orientalny chiński czy hinduski. Chętnych na to nigdy nie brakuje (źródło: tłumacz polsko rosyjski)

Kursy asertywności

Bardzo lubimy też korzystać z kursów, które podnoszą jakość naszych umiejętności miękkich, lubimy dbać o wiedzę na temat samorozwoju, technik asertywności czy innych tego typu szkoleń. Niezwykle popularne okazują się także szkolenia związane z branżą marketingową czy też te nawiązujące do poszczególnych, bardziej wyspecjalizowanych i ukierunkowanych na konkretną branżę tematów. Każda branża ma kilka czołowych tematyk szkoleń, po które to dzisiejsi świadomi potrzeby własnego rozwoju ludzie naprawdę z chęcią sięgają.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Najpopularniejsze kursy podnoszące nasze kwalifikacje

  1. Kasia
    10 listopada 2016 at 14:50

    Kursy asertywnosci sa swietne! Przy zakladaniu swojej firmy zainwestowalam w siebie i poszlam na szkolenie z B&O Navigator tam maja specjalne szkolenia dla kobiet przedsiebiorczych. Bardzo fajna atmosfera, ktora mobilizuje do dzialania i dodaje odwagi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *