Najpopularniejsze benefity pracownicze

hand-2722107_640 (1)Benefity pracownicze to obok pensji jedna z najważniejszych rzeczy, które utrzymują pracowników w danym zakładzie pracy. Obecnie, przy rosnącym statusie pracowniczym, są one czymś naturalnym i wielu pracodawców z ich pomocą przyciąga nowych ludzi.

Opieka zdrowotna

Specjalistyczna opieka zdrowotna to obecnie jeden z najpopularniejszych benefitów pracowniczych. Dzięki specjalnym umowom zawiązywanym pomiędzy sieciami placówek medycznych a pracodawcami, pracownicy mogą otrzymywać świadczenia na poziomie specjalistycznym. Pomaga to omijać kolejki i płacić znaczne kwoty związane z leczeniem. W ten sposób pracodawcy dają do zrozumienia, iż troszczą się o pracowników. Wiele zakładów pracy posiada również możliwość rozszerzenia opieki zdrowotnej na innych członków rodziny.

Dopłaty do wypoczynku i sportu

Dopłaty do wypoczynku bądź aktywnego trybu życia to aktualnie chleb powszedni w wielu firmach. Niektórzy pracodawcy idą jeszcze dalej i tworzą na terenie zakładu pracy siłownie bądź centra masażu, gdzie pracownicy mogą odpoczywać w czasie wolnym. W ten sposób duża liczba przedsiębiorstw stara się wypełnić czas wolny zatrudnionych oraz proponuje im remedium na choroby zawodowe np. związane z kręgosłupem. Wśród pracowników benefit ten jest bardzo popularny, głównie przez fakt, iż bycie wysportowanym jest bardzo modne. Równie popularne są również dopłaty do wypoczynku, zarówno zagranicznego, jak i na terenie Polski.

Strefy relaksu w biurach

Wiele firm, zwłaszcza działających w środowisku biurowym, zapewnia pracownikom niezbędne narzędzia pracy, ale i wypoczynku. Jednym z nich są specjalne strefy relaksu tzw. chill roomy. Pracownicy mogą tam odpoczywać w czasie wolnym od pracy, relaksować się pomiędzy wykonywaniem obowiązków bądź spotykać w celu przedyskutowania ważnych spraw. Tego typu strefy są tak popularne, iż wielu pracodawców wyszczególnia je na poziomie ofert pracy zamieszczanych m.in. na portalu Pracuj.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *