Najpopularniejsze benefity pracownicze

hand-2722107_640 (1)Benefity pracownicze to obok pensji jedna z najważniejszych rzeczy, które utrzymują pracowników w danym zakładzie pracy. Obecnie, przy rosnącym statusie pracowniczym, są one czymś naturalnym i wielu pracodawców z ich pomocą przyciąga nowych ludzi.

Opieka zdrowotna

Specjalistyczna opieka zdrowotna to obecnie jeden z najpopularniejszych benefitów pracowniczych. Dzięki specjalnym umowom zawiązywanym pomiędzy sieciami placówek medycznych a pracodawcami, pracownicy mogą otrzymywać świadczenia na poziomie specjalistycznym. Pomaga to omijać kolejki i płacić znaczne kwoty związane z leczeniem. W ten sposób pracodawcy dają do zrozumienia, iż troszczą się o pracowników. Wiele zakładów pracy posiada również możliwość rozszerzenia opieki zdrowotnej na innych członków rodziny.

Dopłaty do wypoczynku i sportu

Dopłaty do wypoczynku bądź aktywnego trybu życia to aktualnie chleb powszedni w wielu firmach. Niektórzy pracodawcy idą jeszcze dalej i tworzą na terenie zakładu pracy siłownie bądź centra masażu, gdzie pracownicy mogą odpoczywać w czasie wolnym. W ten sposób duża liczba przedsiębiorstw stara się wypełnić czas wolny zatrudnionych oraz proponuje im remedium na choroby zawodowe np. związane z kręgosłupem. Wśród pracowników benefit ten jest bardzo popularny, głównie przez fakt, iż bycie wysportowanym jest bardzo modne. Równie popularne są również dopłaty do wypoczynku, zarówno zagranicznego, jak i na terenie Polski.

Strefy relaksu w biurach

Wiele firm, zwłaszcza działających w środowisku biurowym, zapewnia pracownikom niezbędne narzędzia pracy, ale i wypoczynku. Jednym z nich są specjalne strefy relaksu tzw. chill roomy. Pracownicy mogą tam odpoczywać w czasie wolnym od pracy, relaksować się pomiędzy wykonywaniem obowiązków bądź spotykać w celu przedyskutowania ważnych spraw. Tego typu strefy są tak popularne, iż wielu pracodawców wyszczególnia je na poziomie ofert pracy zamieszczanych m.in. na portalu Pracuj.pl.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *