7 najlepiej opłacanych zawodów w Poznaniu

programista

Choć Poznań nie jest tak dużym miastem jak Warszawa czy Kraków, to lokalny rynek pracy w niczym nie ustępuje większym metropoliom. Świadczy o tym chociażby duża liczba ogłoszeń o pracę od firm z różnych sektorów gospodarki. Każdy znajdzie coś dla siebie, ale tylko niektóre zawody oferują bajecznie wysokie pensje. W której branży można najlepiej zarobić? Oto 7 najlepiej opłacanych zawodów w Poznaniu!

Praca w sektorze IT w Poznaniu – kto zarabia najwięcej?

Poznański rynek pracy charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, ale pod względem wysokości wynagrodzeń zwycięzca mógł być tylko jeden – sektor IT. Obecnie to właśnie informatycy zarabiają najlepiej, a stolica Wielkopolski nie jest pod tym względem wyjątkiem, co potwierdzają specjalistyczne serwisy śledzące poznański rynek pracy: ofertypracy-poznan.pl. Okazuje się, że sektor IT ma największą dynamikę rozwoju i jest przynajmniej częściowo odporny na kryzysy gospodarcze. Warto jednak pamiętać, że wewnątrz tej branży występuje ogromna dysproporcja zarobków. Jakie zawody mogą liczyć na najwyższe wynagrodzenia?

Programiści JavaScript oraz Python

Na wysokie zarobki mogą liczyć poznańscy programiści. Zasadniczo w tym zawodzie pensje wszędzie są wysokie, ale szczególnie poszukiwane są osoby tworzące kod w JavaScript oraz Python. Wynagrodzenie średniozaawansowanego programisty znającego jeden z tych języków to minimum 12000 zł brutto – a w przypadku doświadczonych seniorów kwota ta może być nawet dwukrotnie wyższa. Oczywiście inne języki programowania też są w cenie, ale JavaScript oraz Python pozostają niekwestionowanym numerem jeden!

Project manager w IT

Wiemy już, że programiści dobrze zarabiają – ale na atrakcyjne wynagrodzenia mogą też liczyć project managerowie w branży IT, czyli osoby odpowiedzialne za zarządzanie pracą nad projektami informatycznymi. Średnie zarobki na tym stanowisku to ok. 12000 zł brutto miesięcznie. Od kandydatów wymagane jest nie tylko doświadczenie menadżerskie, ale też zaawansowana znajomość zagadnień informatycznych, co umożliwi podejmowanie właściwych decyzji. praca IT

HR Business Partner

HR Business Partner to tak naprawdę określenie na samodzielnego specjalistę, który koordynuje pracę działu HR i reprezentuje go na zewnątrz. To odpowiedzialny zawód, łączący zarządzanie zasobami ludzkimi z czysto biznesowymi aspektami działania firmy. Osoby zatrudnione jako HR Business Partnerzy nadzorują zmiany, dbają o realizację potrzeb innych działów oraz rozwiązują problemy pracowników. Średnie zarobki to ok. 8000 zł brutto.

Key Account Manager

Większość średnich i wielkich firm zatrudnia Key Account Managerów, czyli specjalistów od kontaktu z kluczowymi klientami. To nowe pojęcie, które przyszło do teorii zarządzania z sektora bankowego. Określa się nim najważniejszych klientów – czy to przynoszących największe zyski, czy też np. zapewniających prestiż i wpływających na wizerunek firmy. Zadaniem Key Account Managera jest spełnianie wszystkich potrzeb oraz zachcianek przydzielonych mu kluczowych klientów. Średnie zarobki na tym stanowisku to ok. 9000 zł brutto.

Księgowy

Początkujący księgowi nie mogą liczyć na zbyt wysokie wynagrodzenia, ale zmienia się to wraz z awansem i stażem pracy. Najlepsi księgowi pracujący na odpowiedzialnym stanowisku mogą liczyć średnio na pensję w wysokości ok. 9000 zł brutto. Takich ogłoszeń w Poznaniu jest wiele, ale pracodawcy wymagają dużych kompetencji zawodowych podpartych praktycznym doświadczeniem.

Analityk finansowy

W ostatniej dekadzie znacząco wzrosła świadomość dotycząca sprawnego planowania finansów firmy, co przełożyło się na wzrost popytu na analityków finansowych. Ich zadaniem jest tworzenie raportów, projektowanie budżetów i wyjaśnianie zależności pomiędzy poszczególnymi wskaźnikami. Analitycy finansowi w Poznaniu mogą liczyć średnio na 7000 zł brutto.

Inżynier procesu

Każde przedsiębiorstwo produkcyjne zatrudnia inżynierów procesu, czyli osoby odpowiedzialne za planowanie oraz nadzór nad całością procesu produkcyjnego. W większości jest to praca biurowa, choć regularnie trzeba odwiedzać zakład produkcyjny. Średnie zarobki w tym zawodzie to ok. 6500 zł brutto, a w Poznaniu można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert pracy dla inżynierów procesu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *