Najładniej zaaranżowany ogród

http://www.straz-pozarna.nysa.pl/Osoby mające ogrody chcą, by to właśnie ich był najładniejszy. Poprzez kwiaty, przez ozdoby, aż po drobne dodatki. Tworzą nastrój wraz z atmosferą. Niemalże co roku staramy się upiększać go, by cieszył oczy nasze i naszych gości. Lecz, by do tego doszło, przez długi czas zbieramy inspirację z różnych gazet, stron czy programów. Kiedy nadchodzi sezon tłumnie wybieramy się do sklepów ogrodniczych i wybieramy wypatrzone rzeczy.

Każdy dodatek dopełnia wygląd

Zazwyczaj zaczynamy od wyboru donic. To najważniejsze, by móc zasadzić roślinę która później z dumą będzie zdobić nasz ogród. Dobieramy rozmiar odpowiedni dla każdego gatunku, jaki będziemy hodować. Zazwyczaj te, które są do siebie podobne sadzimy w tych samych doniczkach. Te, które mają pokaźne rozmiary umieszczamy w tych większych. Dbamy o to, by kolorystycznie wszystko do siebie pasowało. W końcu spójny koncept zawsze robi robotę. Później zaczynamy od trawnika oraz ścieżek, jakie mogą się tam znaleźć. Używamy do tego palisad, a jest o tym wspomniane na http://www.straz-pozarna.nysa.pl/ . Takie ścieżki pięknie dopełniają wygląd naszego ogrodu.

Staramy się też umiejscowić swojego rodzaju “wisienkę na torcie”, w postaci dodatków. Pięknie wyglądają wysokie, szklane wazony z roślinami robionymi na wzór tych suszonych. Można również zakupić latarenki i ustawić je na stole.

Ważne, by nie przesadzić z ilością takich dodatków. Nadmiar może jednak zaszkodzić. Także pamiętajmy, aby zachować umiar w takich sprawach. Chcemy przecież by nasz ogród był najpiękniejszy – niemalże elegancki, a nie kiczowaty.

Rośliny i dodatki

Ważnym aspektem pięknego ogrodu są nie tylko dodatki lub piękna ścieżka, ale także umiejętnie dobrane rośliny. Pamiętajmy, że w każdym sklepie ogrodniczym mamy naprawdę dobrych doradców, którzy umiejętnie dobiorą nam kwiaty. A przede wszystkich powiedzą, jak o nie dbać. My sami musimy wiedzieć, że zorganizowanie takiego ogrodu to jedno, a druga sprawa to dbanie o niego.

Trzeba podlewać rośliny, przecierać szklane wazony i kosić trawnik. Przy takiej trosce możemy mieć pewność, że ogród cały sezon będzie pięknie wyglądał i cieszył wzrok każdego, kto tylko do niego wejdzie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *