Najciekawsze pomysły na prezent dla zasłużonego pracownika

a88cac4b9b006c53_Picture_28.preview

Jeśli pracownik obchodzi rocznicę – na przykład okrągłą – pracy w jednej firmie,  albo właśnie odniósł jakiś imponujący sukces, to wypadałoby go jakoś wynagrodzić. Może to być na przykład premia, ale będzie jeszcze lepiej, jeżeli do niej doda się jakiś upominek. Będzie on świadczył o tym, że pracodawca o niego dba, o nim pamięta i ma podmiotowe podejście do swoich pracowników. Co więc można kupić ciekawego takiej osobie?

Po prostu kwiaty

Kwiaty to uniwersalna forma podziękowania albo okazania wdzięczności, która niemal zawsze działa. Można zatem wręczyć takiemu pracownikowi kwiaty osobiście, lub też nieco go zaskoczyć i skorzystać z usług firmy z kwiatami https://www.wyslijkwiaty.com. Na pewno taki pracownik doceni gest, niezależnie od tego, czy firma dostarczy przesyłkę do domu czy też do biura.

Elegancki, ale praktyczny upominek

Wielu szefów i dyrektorów wyznaje zasadę, że upominek powinien być przede wszystkim praktyczny i nie za bardzo odnoszący się do życia prywatnego pracownika. Może to być na przykład eleganckie pióro albo długopis. W zależności od budżetu, można wygrawerować imię albo inicjały obdarowywanej osoby na takim przedmiocie. Jeżeli pieniędzy na prezent jest sporo, a okazja naprawdę wyjątkowa, można kupić również elegancki zegarek – i na nim również można wygrawerować inicjały. Często również takie prezenty robią swoim szefom czy dyrektorom pracownicy średniego szczebla. Ale jeśli taki pracownik jest zasłużony, to i o taki prezent może się pokusić pracodawca. Podobnych praktycznych dodatków, które mogą się sprawdzić jako interesujący prezent jest sporo – może to być też organizer, teczka, pokrowiec na telefon czy nawet ekskluzywny notatnik czy kalendarz.

Odpoczynek od pracy

Jeżeli pracownik jest zasłużony, to zapewne ciężko pracował na swój sukces i pozycję w firmie. Można więc go wynagrodzić, wysyłając go na urlop. Wykupowanie dłuższych wakacji czy wycieczek w ramach prezentów jednak często nie jest najlepiej przyjmowane – w końcu każdy ma różne potrzeby i terminy urlopów, a dodatkowo taki wyjazd pracownik musiałby zgrać ze swoją rodziną. Dlatego też znacznie lepszym pomysłem jest kupienie wyjazdu weekendowego. Tu oczywiście niezbędna jest pewna wiedza o preferencjach takiego pracownika. Jeżeli lubi góry, można mu wykupić dwie noce w hotelu w Zakopanem. Jeżeli preferuje zwiedzanie dużych miast, można z kolei mu wręczyć rezerwację hotelu w Berlinie, Budapeszcie czy Pradze. A jeśli pracodawca wie, że taki pracownik potrzebuje po prostu ciszy, relaksu oraz wypoczynku, to najlepszy będzie po prostu weekend w dobrym hotelu SPA. Warto jednak dyskretnie się dowiedzieć, czy termin takiego pobytu będzie pracownikowi odpowiadał. Może się okazać na przykład, że ma w określonym terminie jakąś ważną imprezę rodzinną.

Spełnienie marzeń 

Wielu pracodawców preferuje neutralne prezenty, niezwiązane z życiem prywatnym pracownika. Ale jeżeli relacje w firmie są naprawdę partnerskie, to zwykle zna się pragnienia, a może nawet marzenia swoich współpracowników oraz podwładnych. Jeżeli zatem pracodawca doskonale wie, że bardzo zasłużony pracownik skrycie marzy o przejażdżce Porsche lub Ferrari albo bardzo by chciał pojechać na pokaz mody do Mediolanu, to może mu jak najbardziej coś podobnego zorganizować. Takie podejście na pewno ma wiele zalet. Pracownik będzie czuł, że firma nie tylko o niego dba, ale też, że zna jego potrzeby i chce pomagać mu je realizować. A przez to taki pracownik prawdopodobnie poczuje się naprawdę doceniony i będzie się starał pracować jeszcze lepiej. To jest jednak pomysł zarezerwowany jedynie dla tych szefów, którzy naprawdę dobrze znajdą swoich podwładnych. Łatwo bowiem wybrać w ten sposób nietrafiony prezent, a on zamiast zmotywować i wynagrodzić pracownika, da mu do myślenia, czy aby na pewno taka firma zna jego potrzeby i czy warto jest się w niej realizować.

Kreatywne prezenty mogą być więc świetnym rozwiązaniem, ale czasem lepsze będzie coś bardziej zachowawczego – a warto pamiętać, że kwiaty zawsze są dobrym rozwiązaniem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Najciekawsze pomysły na prezent dla zasłużonego pracownika

  1. Ewa Lasota
    29 listopada 2017 at 19:32

    W naszej firmie większość pracowników to kobiety dlatego szefostwo wpadło na doskonały pomysł i jako dodatek do premii zaczeli dodawać biżuterię. Ostatnio wszystkie kobietki dostały kolczyki srebrne z cyrkoniami. Żebyscie widzieli jaka była radość…niby mała rzecz a cieszy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *