Najchętniej wykonywane prace sezonowe, na których możesz najwięcej zarobić

veriveroza_montenegro_photographer_beach_cocktails

W okresie letnim wzrasta zainteresowanie zarobkiem sezonowym. Młodzież i dorośli wykorzystują sprzyjające warunki atmosferyczne, aby móc sobie dorobić. Jakie zajęcia podejmowane są najczęściej?

Kelner w nadmorskim kurorcie

Często podejmowaną pracą w czasie wakacji jest obsługa gości restauracji i pubów. Najłatwiej znaleźć tego typu zajęcie w jakiejś nadmorskiej lub uzdrowiskowej miejscowości. Praca w gastronomii do łatwych nie należy. Kiedy jednak dana osoba czuje się dobrze w kontaktach z ludźmi i ma przyjazne usposobienie, poradzi sobie z tym zajęciem. Na pewno jest to zatrudnienie dość wymagające, jednak na zarobki nie można narzekać. Dodatkiem do pensji są napiwki, których odważnemu i miłemu kelnerowi z pewnością nie zabraknie.

Grzybiarz

Inną możliwością zarobienia w wakacje jest zbieranie i sprzedaż grzybów. Jest to zajęcie dla osób dobrze znających się na poszczególnych gatunkach (pomyłka może bowiem skończyć się poważnym zatruciem). Taki sprzedawca musi mieć „dobre oko”. Najlepiej, kiedy ma swoje sprawdzone miejsca, gdzie często rosną ładne okazy. Grzybami następnie handluje się gdzieś przy drodze albo na okolicznym targu. Chętnych zwykle nie brakuje. Zobacz najpopularniejsze grzyby np. tutaj: http://sklep.fungopol.pl

Sprzedawca jagód

Podobnie jak sprzedawca grzybów, także i zbieracz jagód ma co robić w wakacje. Wystarczy wcześnie rano udać się do miejsca, gdzie rosną jagody, nazbierać ich, a potem sprzedać. Jest to zajęcie bardziej pracochłonne niż gromadzenie grzybów. Plusem jest jednak, że nie trzeba się na tym szczególnie znać. Oczywiście, konieczna jest wiedza na temat tego, jak wyglądają krzaczki jagód, bowiem nie brakuje podobnych roślin w lesie. Niektóre z nich mogą być trujące. Znajomość tych różnic nie jest jednak tak trudna do przyswojenia, jak wiadomości na temat poszczególnych gatunków grzybów. Trzeba więc mieć siłę fizyczną, pozbierać jagody, a następnie udać się z nimi na targ lub próbować sprzedać przy drodze.

Wykonywanie ozdób

Dla osób uzdolnionych plastycznie ciekawym zajęciem może być przygotowywanie pięknych i unikalnych ozdób. Można robić bransoletki, kolczyki czy naszyjniki. Wiele jest różnych komponentów, z których mogą być one wykonane. Wszystko zależy jedynie od fantazji twórcy. Kiedy już stworzy się taką niepowtarzalną ozdobę handmade najlepiej sprzedać ją tam, gdzie jest duże skupisko ludzi. Najczęściej ludzie kupują takie rzeczy jako pamiątkę z jakiegoś miejsca. Jeśli więc jest się nad morzem czy w górach, można spróbować pohandlować tymi produktami gdzieś w pobliżu centrum miasta. Można także rozstawić się na miejscowym targowisku.

Działania artystyczne – malowanie karykatur, twarzy itd.

Tworzenie ozdób to nie jedyna okazja do dzielenia się artystycznymi umiejętnościami. W większych miejscowościach, które przeżywają oblężenie w sezonie, można zaobserwować wiele ciekawych działań wszechstronnie utalentowanych ludzi. Jedni grają na skrzypcach lub gitarze, śpiewają, umilając czas turystom. Inni malują portrety i karykatury, które będą stanowiły nietypową pamiątkę z okresu pobytu na wczasach. Jeszcze inni tworzą niesamowite makijaże dzieciom, które mogą się wówczas wcielić w postać motyla, wróżki czy Spidermana.

Możliwości dodatkowego zarobku w sezonie na pewno nie brakuje. Wystarczy się tylko rozejrzeć i znaleźć zajęcie zgodne z osobistymi predyspozycjami.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarz do “Najchętniej wykonywane prace sezonowe, na których możesz najwięcej zarobić

  1. AliaMali
    10 stycznia 2017 at 11:13

    Moja kuzynka pracuje w pubie w Grecji na pięknej wyspie Korfu, tu macie fotki ->> http://salatkapogreckuwpodrozy.pl/. Bardzo sobie chwale tę pracę choć jak mówi często zdarzają się podpici turyści. Ale daje radę :)

  2. Ewa
    25 stycznia 2017 at 12:55

    W takiej pracy zbyt wiele nie zarobisz, a z warunkami tez jest srednio. Słyszałam, ze sa agencje takie jak tml professional, ktore organizuja prace za granica np w Niemczech i ma sie zapewiona legalna prace i dobre zarobki. W tym roku zamierzam sama wyjechac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *