Najbardziej fascynujące tradycje wielkanocne na całym świecie!

001

Wielkanoc to kolorowe święto obchodzone na całym świecie przez miliony chrześcijan. Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt i wydarzeń religijnych w kalendarzu chrześcijańskim. Upamiętnia Zmartwychwstanie Jezusa z martwych, które nastąpiło 3 dni po jego ukrzyżowaniu.

Wielkanoc oznacza triumfalne zakończenie okresu postu i pokuty dla kilku zborów chrześcijańskich. Uważa się, że już pierwsi chrześcijanie czcili Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, które jest fundamentalnym elementem wiary chrześcijańskiej, podczas gdy pierwsze udokumentowane obchody Wielkanocy datuje się na II wiek.

Wielkanoc ma w chrześcijaństwie duże znaczenie, ponieważ do dziś rodziny spotykają się, jedzą obiady, dają sobie nawzajem prezenty i zastanawiają się nad nauką i ofiarą Jezusa. Jeśli jesteś jednym z darczyńców, to Holyart jest odpowiednim miejscem. Znajdziesz wiele Świątecznych Kartek na Wielkanoc wraz z biżuterią religijną, którą możesz podarować członkom rodziny.

Na całym świecie istnieją różne tradycje związane z Wielkanocą, a niektóre z nich są zaskakujące. Oto kilka tradycji, które uważamy za fascynujące; przejrzyjmy je razem.

002

1. Wielkanocny Omlet – Francja

W Poniedziałek Wielkanocny mieszkańcy Haux we Francji rozbijają około 4500 jajek do dużego rondla, a następnie wykorzystują je do zrobienia ogromnego omletu, który nakarmi ponad 1000 osób. We wczesnych godzinach porannych każde gospodarstwo domowe rozbija jajka w swoich domach, a następnie gromadzą się na głównym placu, gdzie rozbite i ubite jajka są smażone na wszystkie trzy posiłki nadchodzącego dnia.

2. Latanie latawcem – Bermudy

Wielkanoc obchodzona jest w ciągu weekendu na tej malowniczej brytyjskiej wyspie. Jak podaje strona turystyczna wyspy, obchody rozpoczynają się w piątek od Wielkiego Piątku KiteFest, który uwielbiają mieszkańcy i turyści.

Ludzie, którzy chcą świętować, gromadzą się w różnych miejscach na całej wyspie, aby wystawiać i puszczać swoje ręcznie robione latawce, które często są ozdobione żywymi geometrycznymi wzorami. Przez cały weekend serwowane są gościom dorsze i tradycyjne bułeczki na ciepło. W Niedzielę Wielkanocną mieszkańcy Bermudów zbierają się podczas porannych nabożeństw organizowanych w różnych miejscach na wyspie.

3. Kostiumy czarownic – Szwecja

Dzieci w Szwecji noszą kostiumy i zostają wiedźmami wielkanocnymi. Podobnie jak w Halloween, dzieci wędrują po swoich społecznościach, ale zamiast cukierków zamieniają na nie swoje dzieła sztuki.

003

4. Ukrzyżowanie – Filipiny

Tradycja samoukrzyżowania podczas Wielkanocy zyskała popularność na Filipinach, gdzie przyjęli ją niektórzy żarliwi chrześcijanie. Ponieważ Filipiny są w większości narodem katolickim, zrozumiałe jest, że ich mieszkańcy traktują Wielkanoc całkiem poważnie. Ich rozumowanie jest takie, że pomaga w oczyszczeniu i oczyszczeniu ich dusz ze zła tego świata. Jednak Kościół rzymskokatolicki sprzeciwia się tej praktyce i celowo odradza jej stosowanie, ale dotychczas nie powiodło się.

5. Królik Wielkanocny – Australia

Australia zainicjowała kampanię zastąpienia królika wielkanocnego wielbicielem, znanym również jako bandycoot z uszami królika, który pochodzi z Australii w 1991 roku. Jaki był powód tej zmiany? Króliki są powszechnie uważane za szkodniki w Australii ze względu na ich skłonność do niszczenia upraw i gruntów rolnych. Tak więc firmy produkują teraz czekoladowe bilbie na Wielkanoc, a dochody mają pomóc uratować zagrożone gatunki.

6. Przestępczość czyta – Norwegia

Jeśli chodzi o czytanie powieści kryminalnych i jazdę na nartach w Norwegii, Wielkanoc jest popularną porą roku. Przypuszcza się, że zwyczaj ten zaczął się w 1923 roku, kiedy wydawca książek wykorzystał pierwsze strony gazet do reklamowania nowej powieści kryminalnej, która właśnie została opublikowana. Ponieważ reklamy wyglądały jak wiadomości, wiele osób nie wiedziało, że są częścią oszustwa PR, w wyniku czego przyciągnęły one wiele uwagi. W rezultacie powstał zwyczaj.

Wielkanoc to czas świętowania we wszystkich narodach, delikatnie mówiąc, a kraje mają własne interpretacje tego święta.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *