Na wodzie, w powietrzu i na lądzie – najpopularniejsze zawody z adrenaliną

adrenaline_skydiver

Adrenalina – kochamy ją wszyscy, ale niektórzy z nas umiłowali sobie ten stan uniesienia aż do tego stopnia, że nie wyobrażają sobie życia, w którym by mogło jej zabraknąć. W związku z powyższym decydują się na karierę zawodową, która nie tylko zapewni im pieniądze, ale też właśnie – odpowiedni poziom adrenaliny każdego dnia. Jeśli i Ty należysz do tej nieco szalonej grupy osób – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł w którym to staramy się przyjrzeć niektórym zawodom wypełnionym adrenaliną.

Kaskader – oczywiste, prawda?

Najfajniejsze jednak w pracy kaskadera jest to, że jego praca to możliwość zmierzenia się z różnymi, naprawdę różnymi żywiołami, poznawanie nowych nierzadko naprawdę znanych osobistości, jeżdżenie po świecie i zwykle bardzo dobre zarobki plasujące się od kilkuset do kilku tysięcy za dniówkę na planie filmowym.

Policjant

Policjant – kolejna ścieżka kariery, którą można sobie wybrać by żyć na adrenalinie. Oczywiście dawka adrenaliny jest tutaj uzależniona od naszej specjalizacji w służbach specjalnych – bo na pewno policjant na drogówce nie ma takich emocji, jak ten z wydziału zabójstw. Niemniej jednak warto rozważyć tę karierę, jeśli chce się mieć dobry zarobek i stałe zatrudnienie – z adrenaliną w tle. Zarobki policjantów są różne – od 1600 do 15 000 złotych.

Instruktor wspinaczki wysokogórskiej

lubisz nie tylko adrenalinę ale też kontakt z przyrodą? Ten pomysł na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Góry to jedna wielka niewiadoma – nigdy nie wiadomo czy nagle nie zmieni się pogoda albo czy się skała nie oberwie. Będziesz mieć cały czas tego świadomość. To będzie cię nakręcać. Zapewnisz sobie i adrenalinę i wynagrodzenie w wysokości która na pewno Cię usatysfakcjonuje.

Sporty wodne

Jeśli jesteśmy w temacie instruktorów to mamy też coś dla wielbicieli sportów wodnych – instruktor kajakarstwa rzecznego to kolejny pomysł na pracę z pasją, adrenaliną i dobrą płacą.

Rzeki również są nieprzewidywalne, a jako autorytet w tej dziedzinie będziesz musiał być tym, który odpowie nie tylko za siebie, ale też innych. To nakręca.

- twierdzi Adam Fołta z serwisu www.splywy.pl/krutynia/.

A na konto może Ci wpaść od 20 do 70 złotych za godzinę lekcji.

Archeolog?

Jak najbardziej! Ekscytacja wykopaliskami to kolejna świetna okazja do zapewniania sobie adrenaliny przy równoczesnej możliwości zwiedzania świata. Adrenalina będzie rosła z każdym kolejnym znaleziskiem, z każdym kawałkiem ziemi w której to natkniesz się na coś fascynującego. To zawód który uzależnia. Podbijesz ziemię, a portfel będzie cieszył się sumkami do maksymalnie 3 tysięcy złotych.

Nurek

tu masz pole do popisu szerokie, bo jeśli potrafisz nurkować i masz odpowiednie dokumenty to zaświadczające możesz robić wiele ciekawych rzeczy w świecie pod wodą – zawsze niewyobrażalnie zaskakującym, który na pewno zadba o to, by poziom adrenaliny w Twoim organizmie był zawsze na wysokim poziomie. No bo przecież w wodzie nigdy nie można być zbyt pewnym. Taka przyjemność dopełniona będzie przez comiesięczne kwoty osiągające pułap nawet 5 tysięcy złotych.

Czy widzisz zatem siebie, w którymś z tych zawodów czy też należysz do osób, którym wzrosła adrenalina już od samego czytania?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *