Na czym polegają płatności przez SMSa?

telefon3

Nowoczesne formy płatności dają mnóstwo możliwości dzięki czemu cieszą się coraz większą popularnością. Jednym z najbezpieczniejszych, najszybszych i najskuteczniejszych sposobów jest forma płatności przez SMS. Na czym ona polega i dlaczego warto z niej korzystać?

Czym jest płatność mobilna?

Płatność mobilna zwana także m-płatnością jest wariantem płatności bezgotówkowej dokonywanej za pomocą urządzenia mobilnego – telefonu komórkowego, bądź tabletu, a także współczesnych smartfonów i wielu innych urządzeń mobilnych. Owe urządzenia mogą w prosty i szybki sposób uiścić daną opłatę pod warunkiem  łączności z siecią telekomunikacyjną typu GSM, bądź Internetem. Słowem – płatności mobilne umożliwiają bezpośredni zakup towarów oraz usług, a także przekazywanie środków pieniężnych pomiędzy rachunkami bankowymi kupującego oraz sprzedawcy.

Podział płatności mobilnych

Płatności mobilne dzielimy na płatności mobilne zdalne oraz płatności mobilne zbliżeniowe. Pierwszy wariant jest zdecydowanie bardziej popularny, polega on na połączeniu między telefonem, a serwerem za pomocą płatności SMS – tzw. SMS PREMIUM, bądź Internetu. Ten rodzaj płatności znany jest m.in. przez płatne artykuły prasowe oraz udział w konkursach medialnych. Drugi wariant płatności dotyczy płatności zbliżeniowych występujących w technologii NFC.  Opiera się ona o przekazywanie fal radiowych w celu wymiany danych na bliską odległość. Właśnie na tej technologii oparte są karty płatnicze.

Korzyści wynikające z płatności przez SMSa

Dzięki owym formom płatności zyskujemy na czasie, bowiem można dokonać transakcji w tempie błyskawicznym oraz kosztach – za opłaty nie są pobierane dodatkowe środki. Jest to także forma bezpieczna, pod warunkiem, że korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań. Jednym z nich jest płatność smsem dzięki Przelewy24. Warto skorzystać z bezpiecznych i zaufanych form, aby poprawić komfort swego funkcjonowania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *