Na czym dokładnie polega praca boja hotelowego?

bell-boy-captain-hotel

W hotelach o dobrym standardzie goście mogą liczyć na fachową i profesjonalną obsługę. Zapewnianiem wygodnego i komfortowego wypoczynku zajmują się boje hotelowi, z którymi ma się styczność tuż po wejściu do hotelu.

Praca boja hotelowego to dobry pomysł przede wszystkim dla osób, które są na początku drogi zawodowej i szukają stabilnego zatrudnienia oraz możliwości zdobycia doświadczenia w branży, z którą wiążą później swoją zawodową przyszłość. Nie jest to praca trudna i skomplikowana, wymaga jednak wysokiej kultury osobistej, cierpliwości i przede wszystkim bycia otwartym i chętnym do pomocy.

Co należy do obowiązków boja hotelowego?

Do obowiązków boja hotelowego należy przede wszystkim witanie i żegnanie gości, spotyka się więc on z nimi nawet wcześniej, zanim zdążą oni dotrzeć do recepcji. Boj hotelowy zajmie się również transportem bagaży z auta do hotelowego pokoju. Jego zadaniem jest też udzielanie wszystkich niezbędnych informacji dotyczących zakwaterowania czy wskazywanie drogi. Oprócz tego w różnych hotelach praca boja hotelowego może wyglądać nieco inaczej. W niektórych miejscach zajmuje się on obsługą zaplecza konferencyjnego, organizacją techniczną spotkań i wieloma innymi zadaniami. Praca odbywa się w różnych godzinach, dlatego jest to zajęcie dla osób dyspozycyjnych, które są gotowe pracować na różne zmiany. Większość hoteli pracuje bowiem przez 24 godziny na dobę.

Gdzie znajdzie zatrudnienie boj hotelowy?

władysławowo hotelNajwięcej możliwości zawodowych i szanse na zdobycie stabilnego zatrudnienia boje hotelowi mają w miejscowościach turystycznych, w których doskonale rozwinięta jest baza noclegowa. Dobre, ekskluzywne hotele zawsze zatrudniają bojów hotelowych, co w dużej mierze jest wyznacznikiem ich standardu. Pracę można znaleźć w szczególności w górach, gdzie ruch turystyczny trwa praktycznie przez cały rok i nie ma jego sezonowości, czyli nasilenia ruchu w jednych miesiącach, przy jednoczesnym spadku zainteresowania w innych. Zakopane hotel to możliwość znalezienia dobrej i stabilnej pracy na cały rok. W hotelach w Zakopanem goście liczą przede wszystkim na komfortowy wypoczynek i profesjonalna obsługę, co sprawia, że boje hotelowi są niezbędni. Zarówno osoby przyjeżdżające w celach turystycznych, jak i biznesowych liczą na obsługę na najwyższym poziomie.

Dobre zatrudnienie dla aktywnych osób

Boj hotelowy to dobre zatrudnienie dla młodych i aktywnych osób, które potrafią rozmawiać z ludźmi, mają wysoką kulturę osobistą oraz chęci do pracy. Dużym atutem może być również znajomość języków obcych. Hotele w Zakopanem oraz w innych górskich, atrakcyjnych miejscowościach bardzo chętnie odwiedzają obcokrajowcy – jeśli będą dobrze i profesjonalnie obsłużeni, jest szansa, że wrócą do danego hotelu w przyszłości i będą też polecać jego usługi swojej rodzinie czy znajomym. Boj hotelowy ma więc bezpośredni wpływ na wizerunek hotelu oraz to, jak na pierwszy rzut oka postrzegają go goście przyjeżdżający z różnych zakątków kraju i z zagranicy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *