Co musisz wiedzieć o BPC-157?

arm-735823_1280W tym artykule omówimy podstawy tego, co musisz wiedzieć o BPC-157. Akronim BPC, który oznacza „Body Protecting Compound”, podczas gdy naukowo jego wzór cząsteczkowy to C62H98N16O22, zawierający:

• 62 atomy węgla,
• 98 atomów wodoru,
• 16 atomów azotu,
• 22 atomy tlenu.

BPC-157 składa się z łańcucha peptydowego (łańcucha aminokwasów w określonej kolejności) składającego się z 15 aminokwasów. BPC-157 pochodzi ze szczególnego ochronnego białka żołądka, jednak przez większość naukowców jest uważany za syntetyczny ze względu na unikalną sekwencję łańcucha peptydowego, która nie występuje naturalnie w przyrodzie.

BPC-157 Sklep zawdzięcza swoją nazwę zdolności do szybkiego leczenia urazów ciała, przeciwdziałania zmęczeniu ośrodkowego układu nerwowego w wyniku czasochłonnych ćwiczeń i utrzymywania stanu anabolicznego po treningu.

Wiele badań z użyciem BPC-157 zostało przeprowadzonych przez naukowców na szczurach laboratoryjnych i wykazały, że peptydy miały znaczący wpływ ochronny na przewód pokarmowy, a także żołądek. Peptydy BPC-157 wykazały również wiele innych korzyści w przypadku wrzodów żołądka, przetok, stanów zapalnych, a także ulepszonego gojenia kości i stawów.

Co należy wiedzieć o korzyściach zdrowotnych bpc-157?

Badania nad BPC-157, które rozpoczęły się w 1991 roku, były kontynuowane bez żadnych zgłoszonych skutków ubocznych. BPC-157 był używany w badaniach naukowych do naprawy kości, jelit, mięśni, zębów, ścięgien, żeby wymienić tylko kilka. Badania BPC przeprowadzono in vivo na ludziach i szczurach laboratoryjnych, jak również w laboratorium in vitro. Ponadto badanym osobnikom wstrzykiwano zarówno podskórnie, jak i domięśniowo.

Korzyści zdrowotne wynikające z BPC-157, które odkryto podczas kilku badań, wykazały, że BPC-157 odpowiada za ulepszony wzrost ścięgien, przeżycie komórek i migrację, tym samym promując regenerację więzadeł i ścięgien po podaniu w wodzie pitnej u szczurów testowych z uszkodzonymi więzadłami pobocznymi przyśrodkowymi. Jest też skuteczny w bezpośrednim gojeniu ścięgna do kości, który może skutecznie zastąpić obecne zabiegi chirurgiczne rekonstrukcyjne. Jest wysoce skuteczny w neutralizowaniu uszkodzeń wyściółki jelit, spowodowanych przez leki. Jest też zdolny do odwrócenia uszkodzeń spowodowanych przez chorobę zapalną jelit – tak było w ciągu kilku dni od podania go szczurom laboratoryjnym. Przy regularnym podawaniu skutecznie leczy choroby przyzębia u szczurów.

Jest też skuteczny w odwracaniu regeneracji mięśni uszkodzonych przez kortykosteroidy ogólnoustrojowe u osobników szczurów. W wyniku ustalonej dawki podawanej raz dziennie przez 14 dni szczurom z uciskiem mięśnia brzuchatego łydki. Odpowiada za promowanie gojenia się kości u królików dotkniętych doświadczalnym odcinkowym ubytkiem kości.

Ponadto wiadomo, że BPC-157 jest stabilną formą żołądkowego penta-dekapeptydu ze względu na jego stabilność w soku żołądkowym ludzi, jego anaboliczne właściwości lecznicze zarówno w dolnym, jak i górnym odcinku przewodu pokarmowego, odwracające działanie na wrzody jako właściwości lecznicze w chorobach zapalnych jelit bez żadnych skutków ubocznych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *