Meble na wymiar czy “gotowce”?

meb01

Wiele osób na etapie urządzanie domu cy mieszkania rozważa wybór między meblami gotowymi a projektowanymi na wymiar. O tym, że nie jest to łatwa decyzja, nie trzeba nikogo przekonywać. Poniższy artykuł artykuł przedstawia plusy i minusy obu rozwiązań oraz pomaga wybrać właściwą dla nas ofertę.

Zanim jednak przystąpimy do wybory należy jasno określić ich zastosowanie, przeznaczenie oraz przewidywany na tę inwestycję budżet.

Meble gotowe

W obiegowej opinii są łatwo dostępne i dostępne od ręki. W rzeczywistości w zależności od producenta zdarza się czekać ok czterech do sześciu tygodni na dostarczenie mebli. Jeśli do tego jeszcze liczyć umawianie transportu z salonem meblowym i późniejszy samodzielny montaż ten czas znacznie się wydłuża.

Oczywiście możemy się zdecydować na montaż poprzez wskazanych pracowników salonu, jednak największa liczba osób decyduje się na montaż samodzielny. Wtedy dopiero zaczynają się zgrzyty i wątpliwości czy na pewno dokonano właściwego wyboru. Często do mebli gotowych załączone są lakoniczne lub zagmatwane instrukcje obsługi pisane językiem, od którego cierpnie nam skóra. Poświęcamy czas, żeby już je w końcu mieć…a tu nagle okazuje się, że są dwa lewe boki albo brakuje śrubek. Proszę mi wierzyć, że to jeszcze niewielkie niewielkie z uchyleń, jakie mogą się nam przydarzyć. Oczywiście, jeśli możemy również kupić meble z ekspozycji i te otrzymamy w miarę szybko.

Jakość- meble gotowe są produkowane w różnych przedziałach cenowych, standardach wykończenia oraz w różnej jakości. Oczywiście są również producenci, posiadający w swojej ofercie meble wysokiej jakości z doskonałych materiałów, jednak wtedy ich cena jest porównywalna z ceną mebli projektowanych pod wymiar, które często kojarzą się nam znacznie droższe rozwiązanie. Plusem mebli gotowych od producenta, jest też, to że możemy je zobaczyć na żywo a nie tylko na ekranie monitora oraz je dotknąć. Wiadomo, że obejrzenie w rzeczywistości mebli jest znacznie łatwiejsze i wierniejsze, niż oglądanie wizualizacji komputerowych czy zdjęć wykonanych w programie projektowym.

Plusem też dla wielu ludzi może się wydawać cena, natomiast bardzo często cena ta jest wynikiem oszczędności producenta na materiale i jakości wykonania mebli, co przekłada się na ich krótszą trwałość i kolokwialnie mówiąc lichość, oczywiście pomijając te meble z wyższej półki.

Meble na wymiar

Meble na wymiar są jak uszyty na zamówienie garnitur. Wybieramy sobie materiał, kolor, fakturę. Mamy wpływ na wymiary czy to na szerokość czy na głębokość. Jako produkt indywidualny są produkowane jako jedyne oraz ściśle dopasowane do wymiarów naszych pomieszczeń. Dzięki temu mają „leżeć jak ulał” – właśnie jak powoływany już wcześniej dobrze uszyty garnitur i maksymalnie wykorzystywać przestrzeń. Widać to na przykładzie mebli kuchennych, łazienkowych czy szaf wnękowych, kiedy to dzięki indywidualnemu zamówieniu wykorzystujemy każdy centymetr. Trudno dziś sobie wyobrazić inny sposób na zagospodarowanie przestrzeni pod skosami na poddaszu. Szczególną rolę każdy centymetr odgrywa w małych pomieszczeniach, które przecież też muszą być praktyczne i ładne oraz wymienione już wyżej poddasza. Klient wybierając z szerokiej palety materiałów może wybrać coś, co dokładnie pasuje do wymarzonego przez niego wnętrza. Dzięki czemu mamy zaspokojoną naszą potrzebę obcowania z pięknem, ale tak na prawdę to lubimy się otaczać ładnymi przedmiotami i być dumni z naszych mieszkań. W atrakcyjnym wnętrzu, w takim, w którym dobrze się czujemy lepiej się nam odpoczywa i mieszka. Profesjonalne meble to również trwałość. Ponieważ firmy produkujące meble pod wymiar dysponują materiałami wysokiej jakości i wykwalifikowaną kadrą zatem ich meble odznaczają się wysokim standardem wykonania, trwałością. Dzięki kadrze oraz doświadczonym montażystom nie musisz się również martwić o skręcanie mebli- fachowcy zrobią to za Ciebie.

Jeśli nadal się zastanawiasz nad wyborem zobacz przykładowe aranżacje na stronie www.komodo-meble.pl/oferta/szafy-na-wymiar

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *