Meble, kolory, oświetlenie – czy faktycznie wpływają na wydajność pracowników?

14107236

Wśród wielu czynników wpływających na wydajność biurową, meble mogą wydawać się czymś, o co Ty i Twoja firma nie musicie się zbytnio martwić. Można jednak mocno się zdziwić, jak ważne są meble biurowe przy próbie poprawy produktywności firmy.

Jest wiele powodów, przede wszystkim: zwykle spędzamy około ośmiu godzin dziennie w biurach, w których pracujemy – prawie tyle czasu, ile spędzamy w naszych domach. A miejsca, w których spędzamy czas, przyczyniają się ogromnie do kształtowania tego, kim jesteśmy i jak się zachowujemy. Ten wpływ na nasze zachowanie ma z kolei ogromny wpływ na nasze samopoczucie i wydajność w kreatywności.

Dlatego ważne jest, aby organizować i optymalizować biura, w których działamy. Tutaj zajmiemy się niektórymi rzeczami, które możesz zrobić z meblami i dekoracjami w biurze, aby poprawić morale i wydajność wśród pracowników.

Ergonomiczne meble biurowe

Biorąc pod uwagę, że większość dnia w biurze spędza się siedząc przy biurku, nie ma dwóch ważniejszych elementów mebli biurowych niż biurka i fotele, których używają twoi pracownicy.

Zapewniając ergonomiczne meble, które zapewnią pracownikom wygodę, pozwalasz im skoncentrować się wyłącznie na wykonywanych zadaniach, a nie na tym, by musieli niepokoić się obawami o krzesła, które nie są wygodne.

Ergonomiczne krzesła zwiększają wydajność biurową

pobrane (2)Fotele, które nie są wygodne i nie wspierają prawidłowej postawy pleców, mogą nieść wiele negatywnych skutków dla pracowników, którzy ich używają. Słabo zaprojektowane, niewygodne krzesło biurowe może być przyczyną obrażeń, jeśli nie jest odpowiednie dla osoby je używającej – na przykład, jeśli nie jest ono dostosowana do różnych wysokości biurka i dla osób o różnym wzroście.

Długotrwałe użytkowanie krzeseł i biurek, które nie są ergonomiczne, może spowodować obrażenia ciała pracowników, co może wymagać wydłużenia czasu pracy.

Komfortowe krzesła są nie tylko ważne dla zdrowia fizycznego pracowników, ale również mają wpływ na zdrowie psychiczne pracowników. Jeśli ludzie nie czują się dobrze i nie mogą skoncentrować się na swoich pracach przy biurkach, prawdopodobnie będą starać się, być jak najszybciej być z dala od biurka. Pracownicy korzystający z biurek i foteli, które są wygodne i pozwalają skupić się całkowicie na ich pracy, takich jak fotele biurowe produkowane przez Akracing są znacznie bardziej wydajni, co może być dobrą rzeczą, zarówno dla nich, jak i firmy.

Kolory i oświetlenie biurowe

Upewnienie się, że oświetlenie i kolory w biurze zachęcają do wydajności, jest jednym z najprostszych, najbardziej opłacalnych sposobów na poprawienie wydajności personelu. Różne poziomy światła i różnych kolorów mają różne psychologiczne efekty względem ludzi, więc jeśli to możliwe, warto zainstalować system oświetleniowy, który pozwala kontrolować odcień i jasność pomieszczenia w zależności od zadań, z którymi działasz ty i Twoi pracownicy p. niebieskie i zielone kolory poprawiają wydajność osób, które pracują nad projektami wymagającymi generowania nowych pomysłów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Meble, kolory, oświetlenie – czy faktycznie wpływają na wydajność pracowników?

  1. Tomasz
    20 lutego 2018 at 09:03

    W mojej firmie gdy zmienione oświetlenie przemysłowe LED na to: http://nowaled.pl/oswietlenie-przemyslowe-led.html to efektywność pracy odczuwalnie wzrosła. Jednak nawet takie drobne detale wpływają na efektywność pracowników, kto by pomyślał :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *