Masz niezbyt imponującą historię kredytową? Dowiedz się, czy możesz pożyczyć pieniądze na biznes!

new-customers-signing-up-account_573x300

Posiadanie złej historii kredytowej może często utrudniać staranie się o dofinansowanie działalności gospodarczej, w szczególności za pośrednictwem bardziej tradycyjnych placówek, jak np. banki. Jeśli uważasz, że Twój rating kredytowy działa przeciwko tobie, może to być naprawdę frustrujące, szczególnie jeśli chcesz rozwijać swoją działalność, ale nie masz gdzie się zwrócić.

Czy możliwe jest uzyskanie dofinansowania biznesowego w takiej sytuacji?

To w największym stopniu zależy od kilku czynników, w tym chęci korzystania z różnych form zabezpieczeń, ale tak – możliwe jest uzyskanie pożyczki biznesowej ze złą historią kredytową. Zawsze warto porozmawiać ze specjalistą ds. finansów, zwłaszcza jeśli Twój rating kredytowy jest słaby. Wspólnie na pewno znajdziecie odpowiednie rozwiązanie.

Często firmy, które doświadczają trudności finansowych sięgają po rozwiązania finansowe, odwiedzając w pierwszej kolejności swój bank. Jednak z różnych powodów bank nie jest niestety dzisiaj najlepszym rozwiązaniem dla wielu małych firm, nie mówiąc już o właścicielach firm o kiepskiej historii kredytowej. Z tego powodu na rynku pojawia się coraz więcej pożyczkodawców, którzy oferują alternatywne metody udzielania pożyczek.

Należy pamiętać, że wraz z rozwojem alternatywnych platform kredytowych w ostatnich latach coraz więcej kredytodawców oferuje opcje finansowe dla firm również – o złej historii kredytowej – co oznacza, że kwestia ta staje się coraz mniej istotna dla aplikacji finansowych.

Oprócz tego istnieją różne granty i inicjatywy rządowe, które pomagają firmom rozwijać się i przetrwać – w końcu prowadzenie działalności gospodarczej zamiast zatrzymywania handlu jest w dłuższej perspektywie korzystne dla naszej gospodarki, dlatego pomoc i porady są regularnie dostępne. Wystarczy wiedzieć, gdzie ich szukać.

Znajdź najlepsze dla siebie opcje finansowania odpowiadając sobie na następujące pytania:

  • Ile potrzebujesz funduszy?
  • Na co potrzebujesz tych pieniędzy?
  • Jaki jest status prawny Twojej firmy?
  • Jaki jest twój typowy miesięczny obrót?

Niezależnie od tego, czy masz niechlubną historię kredytową, czy też niedawno znalazłeś się w otoczeniu problemów finansowych, istnieją rozwiązania, które zapewniają wsparcie dla różnych okoliczności. Ponieważ zwykli pożyczkodawcy mają tendencję do postrzegania rzeczy „czarno na białym”, lepiej postawić na możliwość porozmawiania z pożyczkodawcami oferującymi alternatywne rozwiązania, jak na przykład ratalna pożyczka przez internet.

Oto, na co zwracać uwagę.

Jeśli zdajesz sobie sprawę, że Twoja firma znajduje się w podobnej sytuacji, nie zniechęcaj się do szukania środków finansowych – nadal może być dla Ciebie rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że podczas przeprowadzania kontroli Twojej firmy kredytodawcy często sprawdzają publiczne dane jej dotyczące.

Ogólnie rzecz biorąc, alternatywni pożyczkodawcy coraz bardziej dostosowują oferowane rozwiązania do potrzeb przedsiębiorców takich jak Ty – co jest znakomitą oznaką kwitnącego przemysłu, który naprawdę chce pożyczać małym firmom i tym samym wspierać naszą gospodarkę.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Masz niezbyt imponującą historię kredytową? Dowiedz się, czy możesz pożyczyć pieniądze na biznes!

  1. Anielka
    2 grudnia 2017 at 09:31

    Dla chcącego nic trudnego :) Pieniądze zawsze można zdobyć i jeśli ktoś ma z tym problemy już na początku rozpoczęcia działalności, to lepiej żeby się za tę działalność nie brał. Ale można takim osobom podpowiedzieć, skąd łatwo dostać kasę: np. Imprumut online Podstawową zasadą biznesu jest to, że angażowanie własnych środków – to skrajna nieodpowiedzialność. I takie jest moje zdanie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *