Jeśli podoba ci się proces kupowania, sprzedawania i zawierania transakcji dotyczących nieruchomości- możesz być dobrym kandydatem do kariery dewelopera nieruchomości.
Kim jest deweloper nieruchomości?
Deweloperzy to przedsiębiorcy, którzy znajdują i kupują grunty oraz finansują transakcje dotyczące nieruchomości, które będą budowane na tych gruntach. Tworzą i kontrolują rozwój nieruchomości od początku do końca, podejmując największe ryzyko, ale czerpiąc największe profity – koniec końców. Kupują również nieruchomości i ulepszają istniejące budynki. Możesz zarobić bardzo lukratywne zyski lub ponieść miażdżące straty. To nie jest pomysł na karierę dla lekkoduchów.
Okej, więc kupiłeś i sprzedałeś lub wynająłeś dom, lub część nieruchomości handlowej i zarobiłeś trochę pieniędzy za pierwszym razem. Prawdopodobnie masz szczęście. Pierwszym krokiem do stałego sukcesu w rozwoju nieruchomości jest uzyskanie właściwej edukacji. Dyplom z zakresu prawa, finansów, zarządzania budową lub rozwoju miast jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, jeśli możesz pójść właśnie w tę stronę. Jeśli szkoła nie jest czymś na co masz czas i ochotę – najlepiej spróbuj znaleźć pracę u kogoś z branży nieruchomości lub zdobądź licencję pośrednika, budując swoje portfolio i bazując na znajomości branży.
Kiedy nadejdzie czas na sfinansowanie pierwszego przedsięwzięcia rozwojowego w stylu http://www.domesta.com.pl/oferta/mieszkania-gdansk, będziesz gotowy i będziesz w stanie uzyskać pożyczki, aby to się stało, poza tym będziesz miał podstawową wiedzę, która pomoże Ci kompleksowo zadbać o zakup i rozwój swojej nieruchomości. Jeśli to możliwe, pracuj we wszelkich projektach odnoszących się do nieruchomości komercyjnych. Nieruchomości mieszkaniowe mogą pozwolić Ci na łatwiejszy początek kariery jako deweloper, ale nagroda i zwrot z inwestycji będą mniejsze niż w nieruchomościach komercyjnych – to jest właśnie miejsce, w którym większość deweloperów zarabia prawdziwe pieniądze.
Pamiętaj, że inwestowanie w nieruchomości jest bardzo ryzykownym przedsięwzięciem, ale wypłata jest równie wielka, jeśli twój rozwój będzie nastawiony na sukces. Nie oznacza to bowiem, że podejmujesz szalone ryzyko. Masz pracować mądrze i ciężko, a po krótkim czasie zauważysz konkretne profity.
Rób dobry research, podejmuj inteligentne decyzje
Studium wykonalności składa się z analizy:
- rynku,
- lokalizacji nieruchomości,
- użytkowania,
- podstawowego podziału na strefy,
- danych demograficznych,
- konkurencji,
- ilości ryzyka związanego z projektem wraz z prognozowanym zwrotem z inwestycji (ROI).
Te informacje są tym, czego ty i twój zespół użyjecie, aby zdecydować, czy iść naprzód, czy nie w danej inwestycji deweloperskiej. Dlatego, zanim poświęcisz czas i pieniądze na projekt, dowiedz się, czy jest to projekt faktycznie wart realizacji i nie bój się powiedzieć „nie”, jeśli dochodzisz do wniosku iż nie jest. Decyzje oparte na twoim entuzjazmie w stosunku do projektu często chronią cię przed zdrowym rozsądkiem. Intuicja jest czasem pomocna, ale udany sukces dewelopera na rynku nieruchomości wymaga badań. Twoje wstępne badania powinny uwzględniać kwestie:
- prawne,
- ekonomiczne,
- finansowe,
- technologiczne.
Dlatego bądź cierpliwy, rób badania i nie bój się koniec końców podejmować ryzyka.