Marzy Ci się kariera dewelopera? Koniecznie przeczytaj nasze wskazówki!

Real-Estate-Developer-800x445

Jeśli podoba ci się proces kupowania, sprzedawania i zawierania transakcji dotyczących nieruchomości- możesz być dobrym kandydatem do kariery dewelopera nieruchomości.

Kim jest deweloper nieruchomości?

Deweloperzy to przedsiębiorcy, którzy znajdują i kupują grunty oraz finansują transakcje dotyczące nieruchomości, które będą budowane na tych gruntach. Tworzą i kontrolują rozwój nieruchomości od początku do końca, podejmując największe ryzyko, ale czerpiąc największe profity – koniec końców. Kupują również nieruchomości i ulepszają istniejące budynki. Możesz zarobić bardzo lukratywne zyski lub ponieść miażdżące straty. To nie jest pomysł na karierę dla lekkoduchów.

Okej, więc kupiłeś i sprzedałeś lub wynająłeś dom, lub część nieruchomości handlowej i zarobiłeś trochę pieniędzy za pierwszym razem. Prawdopodobnie masz szczęście. Pierwszym krokiem do stałego sukcesu w rozwoju nieruchomości jest uzyskanie właściwej edukacji. Dyplom z zakresu prawa, finansów, zarządzania budową lub rozwoju miast jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, jeśli możesz pójść właśnie w tę stronę. Jeśli szkoła nie jest czymś na co masz czas i ochotę – najlepiej spróbuj znaleźć pracę u kogoś z branży nieruchomości lub zdobądź licencję pośrednika, budując swoje portfolio i bazując na znajomości branży.

Kiedy nadejdzie czas na sfinansowanie pierwszego przedsięwzięcia rozwojowego w stylu http://www.domesta.com.pl/oferta/mieszkania-gdansk, będziesz gotowy i będziesz w stanie uzyskać pożyczki, aby to się stało, poza tym będziesz miał podstawową wiedzę, która pomoże Ci kompleksowo zadbać o zakup i rozwój swojej nieruchomości. Jeśli to możliwe, pracuj we wszelkich projektach odnoszących się do nieruchomości komercyjnych. Nieruchomości mieszkaniowe mogą pozwolić Ci na łatwiejszy początek kariery jako deweloper, ale nagroda i zwrot z inwestycji będą mniejsze niż w nieruchomościach komercyjnych – to jest właśnie miejsce, w którym większość deweloperów zarabia prawdziwe pieniądze.

Pamiętaj, że inwestowanie w nieruchomości jest bardzo ryzykownym przedsięwzięciem, ale wypłata jest równie wielka, jeśli twój rozwój będzie nastawiony na sukces. Nie oznacza to bowiem, że podejmujesz szalone ryzyko. Masz pracować mądrze i ciężko, a po krótkim czasie zauważysz konkretne profity.

Rób dobry research, podejmuj inteligentne decyzje

Studium wykonalności składa się z analizy:

 • rynku,
 • lokalizacji nieruchomości,
 • użytkowania,
 • podstawowego podziału na strefy,
 • danych demograficznych,
 • konkurencji,
 • ilości ryzyka związanego z projektem wraz z prognozowanym zwrotem z inwestycji (ROI).

Te informacje są tym, czego ty i twój zespół użyjecie, aby zdecydować, czy iść naprzód, czy nie w danej inwestycji deweloperskiej. Dlatego, zanim poświęcisz czas i pieniądze na projekt, dowiedz się, czy jest to projekt faktycznie wart realizacji i nie bój się powiedzieć „nie”, jeśli dochodzisz do wniosku iż nie jest. Decyzje oparte na twoim entuzjazmie w stosunku do projektu często chronią cię przed zdrowym rozsądkiem. Intuicja jest czasem pomocna, ale udany sukces dewelopera na rynku nieruchomości wymaga badań. Twoje wstępne badania powinny uwzględniać kwestie:

 • prawne,
 • ekonomiczne,
 • finansowe,
 • technologiczne.

Dlatego bądź cierpliwy, rób badania i nie bój się koniec końców podejmować ryzyka.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *