Małe powierzchnie biurowe – jak optycznie je powiększyć?

oktavilla-by-elding-oscarson-architects

Nie każda firma ma do dyspozycji duże i przestronne wnętrza biurowe. Wiele firm musi sobie radzić z problemem niewielkiej przestrzeni. W takich małych wnętrzach każdy element wystroju ma kolosalne znaczenie. Dlatego warto postawić na takie rozwiązania, które optycznie powiększą niewielką przestrzeń i nadadzą jej głębi.

Wystrój biura ma równie duże znaczenie co aranżacja mieszkania. Należy w nim połączyć kwestie estetyki i stylu z wygodą i komfortem pracowników biurowych. W niewielkiej przestrzeni biurowej każdy element ma wielkie znaczenie, a każdy centymetr kwadratowy należy wykorzystać optymalnie. Żaden z elementów wystroju wnętrza nie powinien być przypadkowy, wszystko musi być do siebie idealnie dopasowane. Dobry plan to podstawa skutecznej i efektowne aranżacji pomieszczeń biurowych.

Jasne ściany i fototapety

Przede wszystkim warto postawić na jasne, pastelowe kolory ścian. Ciemne barwy działają przytłaczająco i optycznie pomniejszają i tak niewielką przestrzeń. Jasne ściany powiększają natomiast wnętrze i dodają mu jasności. Ciekawym rozwiązaniem w niewielkich wnętrzach jest również umieszczenie na jednej ze ścian fototapety z ciekawym widokiem.

Fototapeta stworzy ciekawe wnętrze, a jednocześnie sprawi, że ściana nabierze głębi i trójwymiarowości. Jako fototapety doskonale sprawdzają się widoki dużych miast, mostów lub efektowne widoki przyrody. Takie monumentalne widoki doskonale powiększają przestrzeń.

Jasne okna i lekkie meble

Optyczne powiększenie wnętrza można osiągnąć także poprzez jasną i lekką aranżację okien. Muszą one być przede wszystkim bardzo jasne, dzięki czemu będą wpuszczały do wnętrza jak najwięcej światła. Ciemne, ciężkie zasłony są niewskazane, co więcej, są też siedliskiem kurzu. Warto więc postawić na delikatne rolety, które będą delikatnie filtrowały światło i wpuszczały je do wnętrza. Ważne są również meble, przy których na co dzień pracują pracownicy.

Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, trzeba wybrać lekkie, proste, minimalistyczne meble, które nie będą przytłaczały wnętrza. Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem może być również wybranie mebli na wymiar, których wielkość można dostosować indywidualnie do potrzeb konkretnego pomieszczenia. Kolorystyka mebli również powinna być jasna. Ciemne meble nie sprawdzą się w niewielkim wnętrzu, gdyż będą je dodatkowo przytłaczać i pomniejszać.

Warto zwrócić uwagę także na detale

Planując aranżację niewielkiego wnętrza trzeba również zadbać o konkretne detale, także o drzwi. Powinny być one lekkie, delikatne, jeśli to możliwe – muszą otwierać się na zewnątrz, dzięki temu nie będą zaburzały wystroju wnętrza i będzie można w pomieszczeniu wykorzystać każdą wolną przestrzeń. We wnętrzach biurowych świetnie sprawdzają się drzwi aluminiowe, które są lekkie, funkcjonalne i mają dużą trwałość i wytrzymałość (więcej na stronie http://www.vero.kalisz.pl/produkty/drzwi-zewnetrzne/drzwi-aluminiowe.html). W wystroju wnętrza należy również zadbać o dodatki dekoracyjne, które powinny być niewielkie, nieprzytłaczające przestrzeni.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Małe powierzchnie biurowe – jak optycznie je powiększyć?

  1. Bogdan
    23 września 2019 at 08:13

    Jak myślicie, warto inwestować w tapety, zwłaszcza dekoracyjne i ozdobne? Szukam jakichś inspiracji do ozdoby ścian i nieco mi się znudziło malowanie na różne kolory farbami. Wydaje mi się, że tapety są wygodniejszym i bardziej trwałym rozwiązaniem. Na https://dobretapety.pl/tapety-grandeco odkryłam sporo ciekawych modeli i bardzo chciałabym kupić je do mieszkania. Zastanawiam się jednak, czy dotrą w transporcie w niezmienionym stanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *