Magazynowanie wody w biurowcach – w jaki sposób się odbywa?

sean-pollock-PhYq704ffdA-unsplashDostęp do wody jest w dzisiejszych czasach niezbędny nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w biurowcach, budynkach użyteczności publicznej czy wielkich zakładach przemysłowych. Gromadzenie wody ma różne cele, zawsze jednak musi być przemyślane i dopasowane do możliwości budowlanych i architektonicznych w danym obiekcie.

W biurowcach dostęp do wody jest niezbędny przede wszystkim ze względów socjalno-bytowych. Woda potrzebna jest w kuchniach, łazienkach, a także do utrzymania czystości we wszystkich pomieszczeniach. Szybki dostęp do wody jest również niezbędny ze względów przeciwpożarowych – w razie jakiegokolwiek pożaru musi być bowiem miejsce, gdzie można się podłączyć, aby ugasić pożar. Zbiorniki wody w biurowcach często są również wykorzystywane do wyrównywania niezbyt wysokiego ciśnienia w sieci wodociągowej. Bez względu na to, jakie jest przeznaczenie zbiornika na wodę w danym budynku, jego instalacja powinna być przemyślana i przeprowadzona z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Zapasy wody na czarną godzinę

Magazynowanie wody w biurowcach wymaga przede wszystkim zapoznania się z dokumentacją budowlaną w danym budynku. Jest to potrzebne, aby ocenić, na zbiorniki na wodę można sobie pozwolić bez naruszania konstrukcji budynku. Co więcej, zbiorniki na wodę powinny znajdować się w miejscach łatwo dostępnych i takich, do których jest w miarę swobodny dostęp. Dobrze jest również pomyśleć o połączeniu zbiornika z instalacjami wodnymi i kanalizacyjnymi. Dzięki temu będzie można w razie potrzeby skorzystać z awaryjnych zapasów. Każdy, kto choć raz przeżył awarię sieci wodociągowej i brak dostępu do bieżącej wody przez chociażby kilka godzin, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest ona dla naszego funkcjonowania. Nie można więc bagatelizować konieczności posiadania zbiorników na wodę. Mogą się one przydać najmniej spodziewanym momencie.

Jak wybierać zbiorniki na wodę?

Zbiorniki na wodę przeznaczone do jej magazynowania w biurowcach i innych budynkach, to specjalne konstrukcje, które powinny odznaczać się wyjątkową wytrzymałością, jakością wykonania i trwałością. Warto więc zlecić ich wykonanie i zainstalowanie specjalistycznej firmie, która ma doświadczenie w tego rodzaju realizacjach. Specjaliści najpierw obejrzą budynek i ocenią, czy można wstawić do niego gotowy zbiornik, czy jednak konieczne będzie jego wykonanie na miejscu z dobrej jakości prefabrykatów. Wielkość i pojemność zbiornika powinna być uzależniona od potrzeb w danym budynku oraz od ilości osób pracujących w nim na co dzień. Innego zbiornika na zapasową wodę potrzebuje nieduża firma, a zupełnie inne jest zapotrzebowanie w dużych biurowcach, w których na co dzień swoje obowiązki zawodowe wykonuje kilkuset pracowników. Zbiorniki na wodę powinny być zainstalowane precyzyjnie i dokładnie, właściwie zabezpieczone, a także odporne na uszkodzenia, zniszczenia oraz negatywne działanie czynników atmosferycznych. Im lepszej jakości będzie zbiornik, tym większa pewność, że będzie służył bezproblemowo przez długi czas.

Polecamy:
- Jak wybrać dozownik do mydła?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *