Lokaty bankowe – jakie wybrać oprocentowanie?

Businessperson With Stack Of Coins

Lokaty bankowe to niemal idealny sposób inwestowania dla osób, które wymagają szybkich zysków z małym nakładem pracy. Nie wymagają one od nas bowiem zaangażowania. Wystarczy wyszukać najlepszą ofertę, wykonać kilka ruchów myszką oraz czekać na zakończenie lokaty. W ten sposób przebiega cały proces, który pozwala na zarobek.

Czym jest lokata bankowa?

Lokatę najprościej zrozumieć jako umowę, którą zawieramy z bankiem. W ten sposób przekazujemy bankowi swój nadmiar środków – tę część, z której nie będziemy korzystać w najbliższym czasie, oraz w zamian możemy liczyć na wyższy zwrot. Bank płaci nam w odpowiedzi na chwilowe dysponowanie naszymi pieniędzmi. Ta „chwila” natomiast zależy od nas, ponieważ możemy korzystać z rozwiązań dniowych, miesięcznych lub letnich. Wybór należy do nas oraz jest zdeterminowany naszym statusem majątkowym. Jeżeli mamy pewność, że nie będziemy korzystać z danej sumy pieniędzy w dłuższym czasie, możemy sobie pozwolić na lokaty długookresowe.

Ponadto wybierając odpowiednią lokatę, powinniśmy zapoznać się z kwotą minimalną oraz maksymalną, którą możemy wpłacić na konto. Od tego bowiem zależy, jak wysoki otrzymamy zwrot oraz czy posiadamy odpowiednią sumę pieniędzy. Warto również zapoznać się z produktami powiązanymi, które obejmują m.in. wymóg założenia konta w danym banku. Jest to dodatkowa wygoda lub niedogodność, w zależności od instytucji finansowej.

Wybór oprocentowania – stałe czy zmienne?

Aktualnie banki pozwalają nam podjąć decyzje odnośnie oprocentowania. Nasz wybór dzieli się na lokaty ze stałym oraz zmiennym oprocentowaniem. Te pierwsze cechują się niezmiennością przez cały okres trwania umowy. Jest to odpowiedni wybór dla osób, które zadowolone są z zysków, otrzymanych pod koniec trwania lokaty. Jest to bowiem bardzo łatwe do wyliczenia.

Oprocentowanie zmienne natomiast jest zależne od poziomu stóp procentowych, które są co jakiś czas zmieniane przez Radę Polityki Pieniężnej. Dokonując takiego wyboru musimy być świadomi, że mogą one zarówno wzrosnąć, jak i spaść. Warto w takim przypadku śledzić informacje gospodarcze oraz nauczyć się wyrażania własnych opinii na temat przyszłych stóp procentowych.

Porównanie oprocentowania znajdziesz na polskabankowosc.com.pl/ranking-lokat-bankowych

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Lokaty bankowe – jakie wybrać oprocentowanie?

  1. Ania
    7 grudnia 2017 at 13:45

    Nigdy się nie dowiemy, jak nie spróbujemy – jeśli się chce już zainwestować jakieś własne pieniądze, warto sprawdzić ile można zarobić. Np tutaj: najlepsze lokaty. Wszyscy wiedzą, że lokata – lokacie – nie równa. Jak sobie człowiek porówna, to i potem lepiej śpi po takiej, ewentualnej inwestycji.. :) Ja to rozumiem, jak się ma tzw. ostatnie pieniądze i chce się je pomnożyć bez strat – lokaty są najlepsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *