Literatura fachowa kluczem do rozwoju naszej kariery

1

Nasza kariera zawodowa jest ściśle uwarunkowana staraniami jakie podejmujemy w celu jej rozwijania. Skąd zatem czerpać wiedzę niezbędną do poszerzania własnych horyzontów i nabywania doświadczenia? Najlepszym sposobem jest nauka, która płynąć może od doświadczonego nauczyciela potrafiącego doradzić nam w kwestiach naszej branży. Drugim równie ważnym sposobem na własną edukację są oczywiście książki. Z Literatury fachowej płynie niezmiernie ważna i elementarna wiedza dotycząca materii, którą chcemy zgłębić.

Prawdziwy przywódca

Stanowiska kierownicze w wielu firmach są zajmowane przez osoby, których charyzma oraz świadomość własnej osobowości, połączona z umiejętnościami dają korzyści przekładające się na rozwój przedsiębiorstwa. Książka pod tytułem 21 niezaprzeczalnych praw przywództwa autorstwa znakomitego pisarza John C. Maxwell, w doskonały sposób obrazuje nam siłą jaka płynie z kilku prawd zawartych w tej książce. Jeżeli chcemy piąć się w górę po szczeblach naszej kariery, musimy umieć oddziaływać na nasze otoczenie. Musimy wiedzieć jakie są przyczyny i skutki zachowań naszych, oraz naszych podwładnych. To świetna pozycja dla osób wybierających pracę kierownika.

Pamięć i koncentracja

Wiele popularnych zawodów, które mamy możliwość wykonywać lub jakie chcielibyśmy podjąć w przyszłości wymaga od nas unikatowych umiejętności, które sprawiają, że to właśnie my jesteśmy number one w przedsiębiorstwie. Takimi unikatowymi cechami naszego organizmu są bez wątpienia: pamięć, koncentracja i kreatywność. Bez tych cech pozostaniemy prawdopodobnie szarą, niezauważalną masą pracowniczą, której kariera zawodowa stanie pod znakiem zapytania. W tym przypadku polecić możemy książkę pt.: Trening intelektu. Wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni autorstwa Paulina Mechło oraz Jolanty Grzelki. Po jej przeczytaniu, ciemne zakamarki naszego mózgu z pewnością zaczną pracować szybciej i efektywniej. Nasza pamięć po przez liczne, tajne techniki zostanie zdecydowanie poprawiona a kreatywność płynąca z naszej głębi wreszcie będzie mogła wypłynąć na powierzchnie. To doskonała pozycja dla osób chcących uzyskać efekty w szybkim czasie. Autorzy książki dają nam na to 31 dni.

Podwładny psychopatą?

W pracy, w której jesteśmy odpowiedzialni za drugą osobę lub za grupę osób z pewnością studia psychologiczne będą dla nas dobrą trampoliną, na której możemy odbić się od poziomu zero. Jednak, jeżeli chcemy zgłębiać wiedzę na temat zachowań drugiej osoby w zaciszu swojego mieszkania, możemy pokusić się o przeczytanie książki Psychopaci w firmie, w której to Robert D. Hare oraz Paul Babiak pokazują nam podstawowe cechy psychopaty. Pracując np. jako strażnik więzienny lub też jako pedagog w placówce wychowawczej, taka umiejętność rozpoznawania osób niebezpiecznych dla otoczenia może być strzałem w dziesiątkę.

Gdzie kupić dobre książki branżowe?

Oczywiście w księgarniach. Dobra księgarnia cechuje się posiadaniem dużej ilości woluminów z każdej interesującej nas dziedziny. Szukając dobrej oferty księgarni w internecie nasz wybór, który możemy polecić każdemu padł na księgarnie internetową gandalf.com.pl. Wszystkie wyżej opisane książki, można nabyć właśnie w tej księgarni. Polecamy lekturę!

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

3 komentarz do “Literatura fachowa kluczem do rozwoju naszej kariery

 1. Pawlos22
  13 listopada 2014 at 12:03

  Znana na rynku księgarnia. Raz zakupiłem tam książkę. Doszła na drugi dzień.

 2. Angelinas
  13 listopada 2014 at 12:04

  Faktycznie, ilość pozycji jest zaskakująco wysoka :)

 3. Maalina
  2 sierpnia 2016 at 20:25

  Ja jestem świeżo po konsultacjach z Panią psychoterapeutką ze strony http://www.psychoterapia-psychodynamiczna.warszawa.pl i powiem wam, że żadne książki tak nie pomagają jak rozmowa z profesjonalistką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *