Likwidujemy spółkę z o.o. – porady krok po kroku

business-3167295_640Likwidacja spółki z o.o. to poważna decyzja, która musi być podjęta przez wszystkich wspólników i członków zarządu. Z likwidacją wiąże się wiele formalności, których trzeba dopełnić, aby wszystko było zgodnie z prawem i przepisami. Warto więc zadbać o profesjonalne usługi prawnicze i doradztwo fachowca, który doskonale zna się na spółkach i przeprowadzi firmę przez likwidację szybko, sprawnie i bezproblemowo.

Pierwszym krokiem do likwidacji spółki jest podjęcie odpowiedniej uchwały przez wszystkich wspólników. Gdy taka decyzja zapadnie, należy uchwałę wraz ze wszystkimi innymi niezbędnymi dokumentami złożyć do sądu rejestrowego. Musi to być wniosek o zmianę wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Uchwała musi znaleźć się w sądzie rejestrowym w ciągu 7 dni od jej przyjęcia. W tym samym czasie należy również stworzyć bilans otwarcia likwidacji.

Zadanie dla profesjonalisty

Likwidacja spółki jest obwarowana wieloma przepisami, zapisami w ustawach, terminami, opłatami czy obowiązkami wobec wierzycieli. Właściciele spółki muszą więc mieć świadomość, że decyzja o likwidacji nie jest końcem ich działalności, ale wiąże się z wieloma obowiązkami i konsekwencjami. Dobrym rozwiązaniem będzie więc w tym momencie zdecydować się na usługi doświadczonego i profesjonalnego biura prawnego, które specjalizuje się w prawie gospodarczym i prawie spółek. To ważne w szczególności w przypadku tych firm, które nie mają prawników na etacie i nie mogą na co dzień bez problemu skonsultować wszystkich swoich decyzji. Biuro prawne, które specjalizuje się w obsłudze spółek to najlepsze rozwiązanie, gdyż wtedy właściciele firmy mogą mieć pewność, że mają do czynienia ze specjalistami, którzy daną dziedziną prawa zajmują się na co dzień.

Warto uważnie wybierać biuro obsługi prawnej

Przy likwidacji spółki liczy się czas, dotrzymanie wszystkich terminów oraz obowiązków względem różnych urzędów czy też wierzycieli firmy. Warto więc zadbać o to, by interesami likwidowanej spółki zajmowali się profesjonalni prawnicy. W poszukiwaniu dobrego biura prawnego warto zwracać uwagę przede wszystkim na te firmy, które mają spore doświadczenie i specjalizują się przede wszystkim w prawie spółek i prawie gospodarczym. Jeśli biuro prawne czy kancelaria oferuje głównie rozwody gdynia, zajmuje się sprawami karnymi czy spadkowymi, może się okazać, że kompetencje takich prawników nie zawsze będą wystarczające, by zająć się skomplikowanym prawem przedsiębiorstw. W poszukiwaniu dobrego biura prawnego warto również kierować się opiniami innych osób, w szczególności klientów firmowych, którzy już korzystali z usług danej firmy prawnej i są w stu procentach zadowoleni z obsługi. Prawnik z polecenia jest zdecydowanie bardziej sprawdzonym rozwiązaniem niż poszukiwanie w ciemno wśród wielu mało znanych firm prawniczych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *