Cegła w domu – liczne zalety, nikłe wady

PrzechwytywanieNiezależnie od tego, czy szukasz przemysłowego szyku, czy tylko historycznego uroku cegły, odsłonięta ściana wewnętrzna z cegły może stworzyć uderzający punkt centralny i ciepło w każdym pomieszczeniu.

Odsłonięty ceglany mur w domu może oddać poczucie ciepła i charakteru oraz dodać teksturę do dużej pustej przestrzeni. Może być również źródłem frustracji. Chociaż trwałe, odsłonięte cegły i zaprawa mogą łuszczyć się i kruszyć i wymagają większej konserwacji niż tynkowana lub jakakolwiek ściana. Jeśli masz zamiar odsłonić ukryty mur z cegły lub kupić lub wynająć dom z ceglanymi ścianami wewnętrznymi, te wskazówki pomogą Ci zdecydować, czy odsłonięta cegła na ścianę jest dla Ciebie odpowiednia.

Ponieważ trendy w projektowaniu wnętrz podkreślają charakter przemysłowy i produkcyjny, wielu właścicieli domów decyduje się na usunięcie starzejących się listew i ścian gipsowych zamiast ich naprawy. Ceglana ściana dodaje charakteru wnętrzu i tworzy natychmiastowy punkt centralny dla pokoju. Odsłonięte ceglane ściany są szczególnie popularne w nowoczesnych loftach i mogą nadać surowy urok sypialni, salonowi lub kuchni.

Zalety odsłoniętych ścian wewnętrznych z cegły

Urok – oprócz funkcjonalności w domu, odsłonięty wewnętrzny mur z cegły jest fantastycznym punktem centralnym. Tekstura – cegły są wypełnione teksturą i to jest ich kolejną, wielką zaletą.

Przemysłowe projektowanie wnętrz polega na dumnym prezentowaniu funkcji, które większość domów stara się ukryć. Odsłonięte rury i przewody, dużo powierzchni drewnianych i metalowych, polerowany i nieoszlifowany beton. Nic nie mówi o „industrialnym szyku” tak jak odsłonięty ceglany mur.

Mur ceglany może wytrzymać większe obrażenia niż tynk lub ściana z gipsu. Mimo, że może odpryskiwać i rozpadać się, niewielki uderzenie lub zadrapanie naprawdę nie zaszkodzi cegle.

Czy taka cegła ma jakieś wady?

W starszych domach i budowlach cegły na ścianach wewnętrznych nie są tak wysokiej jakości, jak cegły licowe na zewnątrz domu. Większość projektów domów obejmowała listwy i tynki wewnętrzne. Ponieważ wewnętrzne cegły byłyby ukryte, cegły te są często rozdrobnione, wyboiste, nierówne i wadliwe. Cegły wewnętrzne były często układane przez praktykujących murarzy uczących się rzemiosła.

Problemy z wilgocią? Cegły są porowate, co może prowadzić do problemów z wilgocią i pleśni. Wahania wilgoci mogą powodować kruchość cegły i zaprawy między cegłami, co może powodować pękanie, łuszczenie się i kruszenie. Jeśli masz dużą powierzchnię odsłoniętej cegły, może być konieczne uszczelnienie ściany szczeliwem do cegieł. Będziesz musiał wymienić brakującą lub kruszącą się zaprawę i ewentualnie wymienić pęknięte lub zniszczone cegły przed uszczelnieniem ściany.

Podsumowując – szukając pomysłów na wypełnienie wnętrz, być może wcale nie pomyślisz w pierwszej kolejności o cegle. Jednak gdy tylko ta myśl wpadnie Ci do głowy, nie wypadnie z niej dopóki w istocie w Twoim salonie nie będzie widoczna tak piękna ściana.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *