Nowa usługa – leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków

lesly-juarez-1AhGNGKuhR0-unsplash

Leczenie kanałowe jest metodą stosowaną już od wielu lat i staje się coraz powszechniej stosowaną procedurą stomatologiczną. Ponieważ technologia i techniki w stomatologii rozwinęły się, obecnie możliwe jest zapewnienie pacjentom jeszcze szybszego, bezpieczniejszego i łatwiejszego procesu leczenia. W tym krótkim artykule znajdziesz informacje o tym, w jaki sposób odbywa się leczenie kanałowe pod mikroskopem i jakie niesie ze sobą korzyści. Leczenie kanałowe, zwane również leczeniem endodontycznym, polega na usunięciu zainfekowanej miazgi (i nerwu) z kanałów korzeniowych zęba. Zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji i może pomóc uratować ząb przed usunięciem.   Wskaźnik powodzenia leczenia kanałowego powszechnie szacuje się na około 70 do 90 procent. Powikłanie systemu kanałów korzeniowych na końcu zęba odgrywa najbardziej istotną rolę w powodzeniu leczenia. Przy bardzo cienkich kanałach korzeniowych i skomplikowanych rozgałęzieniach leczenie często staje się trudne. Mikroskop chirurgiczny i realizowane dzięki niemu leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków to sposób na wykonanie tego bardzo skomplikowanego leczenia z optymalną dokładnością.

Jak wygląda leczenia kanałowe pod mikroskopem Kraków?

Zakażona miazga w obrębie kanału korzeniowego zęba wymaga usunięcia. W przeciwnym razie może prowadzić do różnorodnych bolesnych powikłań, w tym powstania ropnia. Ponadto stan zapalny może rozprzestrzeniać się po całym ciele. Aby uzyskać dostęp do kanału korzeniowego, dentysta wykonuje leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków, podczas którego ostrożnie wwierca się w gryzącą powierzchnię zęba. Wnętrze zęba zostanie następnie dokładnie zbadane pod mikroskopem chirurgicznym. Stosuje się 25-krotne powiększenie, które zapewnia bezpieczeństwo podczas usuwania zainfekowanej miazgi. Dodatkową korzyścią jest pomoc dentyście w poszukiwaniu innych ukrytych kanałów korzeniowych i zapewnienie przy tym maksymalnej dokładności.   Dentysta używa również elektronicznego urządzenia pomiarowego, aby określić długość i położenie kanałów korzeniowych. Po zlokalizowaniu zainfekowanych kanałów korzeniowych dentysta może usunąć zainfekowaną miazgę za pomocą specjalnych pilników. Następnie kanały korzeniowe zostaną dokładnie oczyszczone i zdezynfekowane, a następnie uzupełnione biologicznie obojętnym wypełnieniem korzeniowym. Pozostałą część zęba wypełnia materiał kompozytowy, aby zamknąć powstałą jamę dostępową.

Wykonanie kanału korzeniowego pod mikroskopem

Zastosowanie mikroskopów zrewolucjonizowało leczenie kanałowe, ponieważ pozwala dentyście pracować z większą precyzją. Leczenie kanałowe przy pomocy mikroskopu jest jednym z najdokładniejszych zabiegów stomatologicznych i zapewnia pacjentom wysokiej jakości usługę. Chcesz zrozumieć, jak nieocenione może być użycie mikroskopów podczas leczenia kanałowego? Weź pod uwagę, że zęby mogą składać się z jednego do trzech korzeni z maksymalnie trzema kanałami korzeniowymi, w których znajduje się miazga. Niektóre z tych kanałów są tak cienkie, jak włosy. Aby leczenie kanałowe było skuteczne, ważne jest, aby znaleźć i wyleczyć wszystkie kanały korzeniowe. Korzystanie z mikroskopów pozwala dentystom na wykonywanie tego zabiegu z większą łatwością. Jako pacjent możesz mieć pewność, że Twój dentysta jest w stanie zapewnić Ci leczenie na najwyższym poziomie precyzji.   Mikroskopy zapewniają bardzo duże powiększenie, które umożliwia identyfikację i leczenie nawet drobnych struktur i obszarów problemowych. Można też zminimalizować ból, jednocześnie osiągając wspaniałe, długoterminowe wyniki. Nieskuteczne leczenie kanałowe jest najczęściej spowodowane złamaniami zębów (pęknięciami), które mogą wystąpić podczas leczenia. Leczenie kanałowe przy pomocy mikroskopu w Krakowie znacznie minimalizuje to ryzyko, ponieważ dentysta ma bardziej szczegółowy widok na drobne struktury zęba podczas zabiegu. Ten lepszy widok pozwala również na łatwe wykrywanie i otwieranie dodatkowych kanałów zębów trzonowych. W ten sposób możemy bezpieczniej znaleźć, a następnie otworzyć i oczyścić bardziej skomplikowane anatomicznie kanały.

Korzyści z leczenia kanałowego pod mikroskopem w Krakowie

 

  • Pomaga zdiagnozować i stworzyć skuteczny plan leczenia
  • Pozwala odkryć najdrobniejsze szczegóły kanału korzeniowego
  • Można dzięki niemu zwiększyć wskaźnik powodzenia zabiegu i przedłużyć utrzymanie efektów
  • Ryzyko uszkodzenia zęba lub powstania pęknięcia w zębie jest zredukowane do minimum
  • Kanał korzeniowy można dokładniej oczyścić i wypełnić

- Profesjonalny sklep internetowy – jak zacząć?
- Sklep internetowy – dlaczego warto w niego zainwestować?

https://grayseo.pl/sprzedaz-artykulow-sponsorowanych/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *