Waga łazienkowa: skąd wiedzieć, że to najwyższy czas na jej wymianę?

Kiedy waga łazienkowa jest odpowiednio konserwowana i zabezpieczona do pracy, do której została zaprojektowana, może służyć bardzo długo. Zapewnia dokładne pomiary i rozdzielczość, a wskaźnik będzie stale wskazywał stabilny odczyt wagi.

Uzyskasz lata produktywności i niezawodności poza swoją skalą. Ale skąd możesz wiedzieć, że Twoja waga nie działa poprawnie? Na co powinieneś zwrócić uwagę? Chcemy dzisiaj CI wskazać znaki, na które należy zwrócić uwagę, gdy waga nie działa już prawidłowo i wymaga wymiany. Sprawdź!

Przede wszystkim – zrozum działanie wagi

Należy pamiętać, że nie wszystkie wagi mechaniczne wykorzystują sprężyny, ale wszystkie wagi mechaniczne mierzą wagę przy użyciu elementów mechanicznych. Dlatego wagi mechaniczne i cyfrowe różnią się nie tylko sposobem wyświetlania masy, ale także sposobem jej pomiaru – mechanicznego lub elektronicznego. W przypadku wag cyfrowych waga na ogół wykorzystuje przetwornik analogowo-cyfrowy, który przekształca ciągłe elektroniczne dane odczytowe z ogniw obciążnikowych wagi na proste informacje cyfrowe, podobnie jak w przypadku plików MP3 przetwarzanych na postać fal muzycznych z płyty CD.

Ogólnie rzecz biorąc, wagi cyfrowe wymagają mniejszego doświadczenia w obsłudze niż wagi z odczytami mechanicznymi i są zdolne do:

  • większej precyzji
  • szybszego przetwarzania.

Jeśli obawiasz się o swoją wagę i czy należy ją wymienić, może w twoim najlepszym interesie może być monitorowanie działania wagi i sprawdzenie, czy wykazuje ona którekolwiek z poniższych zachowań.

Niespójne odczyty wagi

kondensatoryJest to jeden z bardziej oczywistych znaków, że Twoja waga może wymagać wymiany. Zwykle jest to po raz pierwszy zauważane, gdy przedmioty, które mogą mieć tę samą wagę w normalnych warunkach, zaczynają wykazywać znaczące zmiany w odczytach wagi. Jeśli w tym momencie nie jesteś pewien, weź jedną sztukę, umieść ją kilka razy na platformie wagi i sprawdź, czy uzyskasz ten sam odczyt. Jeśli tego nie zrobisz, może to oznaczać, że masz problemy mechaniczne lub problemy z ogniwami obciążnikowymi. Powinieneś zobaczyć wagę rejestru wagi, a następnie powrócić do wyświetlacza „000” po usunięciu obiektu. Sprawdź, czy waga jest dokładna, znajdując przedmiot o dokładnej wadze. Jeśli waga zarejestruje cokolwiek innego niż powinna, należy ją skalibrować lub wymienić. Wiele wag cyfrowych ma mechanizm kalibracji, który może wymagać zresetowania, więc sprawdź to również.

Niedokładne odczyty między wagami

Ten problem występuje, gdy weźmiesz ten sam przedmiot i zważysz go na innej wadze, o której wiadomo, że jest dokładna i dobrze skalibrowana. Zwykle problem tkwi w ogniwach obciążnikowych o niedokładnej skali. W zależności od aktualnie posiadanej wagi, waga może wymagać kalibracji, co należy robić co roku lub nawet co kilka miesięcy. Jeśli jednak skalibrujesz wagę, a odczyt nadal jest wyłączony, może się zdarzyć, że jedna (lub więcej) z komórek mogła zostać obciążona wstrząsem (jeśli przedmiot spadł na platformę ze znacznej wysokości). Inną możliwością może być to, że waga cyfrowa zmieni wagę, ponieważ została przeciążona (gdy na wadze został umieszczony odważnik znacznie przekraczający jej pojemność).

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *