Podnoszenie kwalifikacji – kursy rehabilitacji problemów zdrowotnych miednicy

doctor-6029164_1280W ramach podnoszenia kwalifikacji w branży medycznej – warto bliżej spojrzeć na kursy kształcenia ustawicznego dla różnych praktyków, w tym mentoring i zasoby kliniczne dla klinicystów do wykorzystania z pacjentami. Wszystkie wysokiej jakości kursy obejmują integrację biopsychospołeczną i edukację z zakresu biologii bólu w materiale kursu.

Można znaleźć oparte na dowodach, skoncentrowane na pacjencie kursy rehabilitacji problemów zdrowotnych miednicy, w tym:

  • Nietrzymanie moczu (nietrzymanie moczu u mężczyzn i kobiet)

  • Nietrzymanie stolca

  • Wypadanie narządów miednicy

  • Zaparcia (trudności z wypróżnianiem)

  • Ból krocza (dyspareunia, srom, pochwa, westbulodynia, ból jąder, ból prącia, uporczywe podniecenie narządów płciowych)

  • Ból miednicy pochodzenia urologicznego (zespół bólu pęcherza moczowego/śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego i niebakteryjne przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego)

    Ból miednicy pochodzenia ginekologicznego (np. endometrioza, bolesne miesiączkowanie)

  • Ból krzyża i ból obręczy miednicy

  • Opieka przed i poporodowa

Misją obejmującą dno miednicy kurs jest dostarczanie pacjentom i pracownikom służby zdrowia opartych na dowodach naukowych zasobów biopsychospołecznych do oceny i leczenia problemów zdrowotnych miednicy w Polsce i za granicą.

Kursy

Zwykle są podzielone na trzy konkretne kategorie. Około połowa takich kursów koncentruje się na nauce odpowiednich terapeutów (tych, którzy w swojej praktyce mają palpację wewnętrzną i mają soczewkę rehabilitacyjną w swojej praktyce), jak oceniać i leczyć dno miednicy w odniesieniu do konkretnych schorzeń, na które bezpośrednio wpływa dno miednicy.

Jednak wiele kursów jest również zaprojektowanych specjalnie dla specjalistów rehabilitacji wewnętrznej, aby zaangażować pacjentów w sposób oparty na dowodach podczas leczenia problemów związanych z dysfunkcją dna miednicy, które pojawiają się w ich praktyce. Kursy niewewnętrzne będą również wskazywać, kiedy należy skierować się do terapeuty, który ma umiejętności wewnętrznego palpacji, tak aby wszyscy specjaliści rehabilitacji postępowali zgodnie z opartymi na dowodach wytycznymi dotyczącymi oceny i leczenia dysfunkcji dna miednicy. Przykładowy podział kursów poniżej.

Wstępne kursy wewnętrzne

Kursy wewnętrzne są zasadniczo przeznaczone dla fizjoterapeutów, pielęgniarek, naturopatów, położnych, lekarzy ogólnych i ginekologów. Wszyscy uczestnicy kursu, którzy chcą zdać egzaminy wewnętrzne, muszą przejść kolejno przez pierwsze trzy poziomy (pełna seria jest oferowana każdej wiosny i jesieni). Po ukończeniu poziomów I-III, pozostałe zaawansowane kursy wewnętrzne można odbyć w dowolnej kolejności, w zależności od potrzeb i zainteresowań uczestnika kursu.

Kursy niewewnętrzne

Kursy niewewnętrzne są przeznaczone dla fizjoterapeutów (którzy obecnie nie są zainteresowani zdawaniem egzaminów wewnętrznych), terapeutów zajęciowych, kinezjologów, kręgarzy. Mogą z nich skorzystać też masażyści, pielęgniarki, położne, naturopaci i lekarze.

Pewne jest, że można dzisiaj liczyć na szeroką gamę kursów, możliwości nawiązywania kontaktów i zasobów dla pracowników służby zdrowia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *