Którego języka obcego się uczyć aby bez problemu znaleźć pracę?

hardest-languages-to-learn1

Kiedyś były przywilejem dla wybranych i jedynie zamożne osoby miały możliwość uczenia się. Obecnie nie wyobrażamy sobie bez nich życia. W dzisiejszych czasach trudno jest funkcjonować bez języków obcych. Są bardzo spopularyzowane, a dzięki temu każdy ma do nich łatwy dostęp.

Spotykamy się z nimi codziennie praktycznie na każdym kroku, zaczynając od piosenek w radiu, kończąc na metkach przy ubraniach. Dlatego też ich znajomość nie tylko poszerza możliwości osobistego rozwoju, ale po prostu ułatwia codzienne życie. Do najważniejszych korzyści należą wyższe zarobki, możliwość porozumiewania się poza granicami Polski (a coraz częściej także w Polsce) oraz nawiązywanie nowych znajomości.

Jaki język warto znać?

Przede wszystkim wybór języka zależy od indywidualnych upodobań. Każdy powinien zadać sobie pytanie “do czego właściwie ma mi ten język służyć?”. Czasem jednak ludzie decydują się na to, co modne. Pierwszy na myśl przychodzi język angielski. Jest oczywistym wyborem i bardzo popularnym. W dzisiejszych czasach włada nim praktycznie każdy, więc trudno kogokolwiek zaskoczyć jego znajomością. Owszem, dobrze go znać, ale wymagania zaczynają rosnąć. Uniwersalna zasada mówi, że im więcej, tym lepiej. Coraz częściej spotyka się osoby, które znają po 2-3 języki.

Przyszli pracodawcy wymagają czegoś ekstra – czegoś, co wyróżni spośród tłumu. Ciekawą alternatywą może być również nauka języka włoskiego. Uważany jest za jeden z najpiękniejszych, ale ma praktyczne zalety. Włochy to kraj żyjący z turystyki. Dobry klimat, liczne zabytki, piękne widoki i wspaniała kuchnia sprawiają, że co roku przyjeżdżają tam tłumy. Można więc poszukać zatrudnienia w tym kierunku, na przykład jako przewodnik wycieczek. Można także połączyć przyjemne z pożytecznym i poszukać zatrudnienia na miejscu, w gastronomii lub hotelarstwie.

Czy istnieje idealny język do wyboru?

Ostatnio miał miejsce szał na język rosyjski i nadal zainteresowanie nim utrzymuje się na wysokim poziomie (źródło: język rosyjski podstawy). Wielu ekspertów jest tego zdania, mając na obronę swojej tezy mocne argumenty. Rynek zachodni jest już doskonale wszystkim znany i poniekąd wyeksploatowany. W związku z tym przedsiębiorcy otwierają się na Wschód. Rosja jest dużym potentatem na arenie międzynarodowej. Nawet teraz, podczas krytykowania jej i nakładania sankcji, Rosjanie nie mają problemu ze znalezieniem kontrahentów. Dodatkowo warto zaznaczyć, że państwo to jest pierwszym przystankiem w drodze do Azji. Rosja jest partnerem cenionym przez Chiny, a przedstawiciele tego kontynentu zaczynają coraz śmielej zaznaczać obecność na europejskim rynku.

Można nawet użyć określenia “podbijają”, ze względu na wszechobecność chińskich produktów. Obroty w handlu wzajemnym między tymi krajami wynosiły za 2015 rok ok 100 miliardów dolarów. Rola pośrednika pod tym względem jest bardzo opłacalna. No i oczywiście kultura oraz turystyka. Do zwiedzania jest naprawdę wiele, do przeczytania, słuchania i obejrzenia jeszcze więcej. Nie trzeba tłumaczyć nikomu kto to Puszkin albo Dostojewski, a zapoznanie się z ich dziełami w ojczystym języku sprawia ogromną przyjemność.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Którego języka obcego się uczyć aby bez problemu znaleźć pracę?

  1. Wika
    4 października 2017 at 09:47

    Ja osobiście polecam rosyjski przez skype warszawa ponieważ daje mi to bardzo dużą elastyczność jeżeli chodzi o godziny nauki. No i nie trzeba się specjalnie szykować do wyjścia ponieważ nauka udbywa się po przez internet :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *