Lęki, które utrudniają nam dostanie pracy

makenna-entrikin-5f7lDKTU72Q-unsplashNiekiedy kandydaci aplikujący na dane stanowisko nie dostają pracy, bo mają za małe kwalifikacje, nie dość dobre wykształcenie lub po prostu nie mają odpowiedniego charakteru. Jednak bywają kandydaci idealnie na dane stanowisko, którzy nie dostają pracy, tylko i wyłącznie przeze swoje własne, nieuzasadnione lęki.

Wewnętrzne lęki kandydatów uniemożliwiające im znalezienie pracy.

Każda Praca wymaga konkretnych kwalifikacji i predyspozycji. To oczywiste, że niekiedy staramy się, by im sprostać. Czasem jednak chęć zdobycia odpowiedniej posady jest tak duża, że nasze wyobrażenia tworzą przekłamany obraz rzeczywistości. Idealizujemy firmę, do której zaaplikowaliśmy, co bardzo blokuje nas na rozmowie o pracę. Czujemy się mali, nieistotni i w taki sposób przedstawiamy siebie rekruterom. Prestiż firmy, dosłownie nas zniewala.

Kolejnym lękiem jest przeświadczenie, że skoro nie spełniamy stu procent wytycznych z wymagań, jakie wskazał pracodawca, to boimy się zaaplikować, a jeśli już złożymy naszą aplikację, to na rozmowie o pracę będziemy czuli się skrępowani. Myślenie tylko o tym, czego nie potrafimy lub wymaganiach, których nie spełniamy, nie jest dobrym pomysłem. Sprawne oko rekrutera bardzo szybko wychwyci nasz brak pewności siebie. Oferty Pracy na Pracuj.pl bardzo często zawierając szczegółowe informacje dotyczące wymagań, jednak wcale nie jest powiedziane, że musimy spełniać je wszystkie. Oczywiście im więcej, tym lepiej. Jednak dużo możemy nadrobić osobowością, obyciem i umiejętnością szybkiej, sprawnej adaptacji.

Lęk przed ryzykiem związany z podjęciem nowej pracy i zwlekanie z decyzją o jej szukaniu. Decyzje dotyczące kariery zawsze są związane z pewnym ryzykiem. Nawet jeśli pozostajemy w tej samej firmie, też podejmujemy decyzje i ryzyko. Dlatego warto co jakiś czas, bez względu na poziom zadowolenia ze swojej aktualnej pracy sprawdzać oferty i interesować się nowymi możliwościami dostępnymi na rynku. Lęk przed szukaniem pracy objawia się przede wszystkim u osób, które jej nie mają, ale zdarza się, że występuje on również u tych, którzy pracują zawodowo. Każdy boi się zmian, a rozmowa o pracę dotyczy zawsze wielkich zmian mających zaistnieć w naszym życiu zawodowym.

Nie powinniśmy poddawać się lękom, jakie mogą nas ogarniać na rozmowie o pracę i w całym procesie szukania nowego miejsca zatrudnienia. Pokonywanie swoich lęków zaowocuje sukcesem zawodowym, doświadczeniem i radością z wykonywanej pracy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *