Książkowy ex-libris – też możesz mieć swój własny!

book-2514582_960_720Ex libris to po łacinie „z biblioteki”. Ex libris, znany również jako ekslibris, służy do wskazania własności i jest często drukowany, stemplowany lub etykietowany na wewnętrznej stronie przedniej lub tylnej okładki książki.

Dlaczego potrzebuję pieczątki ex libris?

Znaczki Ex libris to artystyczny i zabawny sposób na oznaczanie książek i zapewnienie ich zwrotu prawowitemu właścicielowi! Jeśli pożyczysz książkę znajomym lub rodzinie, znaczek tego rodzaju przypomni im, skąd pochodzi. Znaczki mogą również pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze – są szybsze niż pisanie i tańsze niż etykiety lub niestandardowe drukowanie.

Co jest na pieczątce z ekslibrisu?

Ekslibrisy zazwyczaj zawierają nazwę (lub miejsce na nazwę) i różne frazy ekslibrisu, w tym „z biblioteki”, „do której należy ta książka” i tak dalej. Ponadto wiele projektów zawiera :

  • obraz,
  • wzór,
  • herb,
  • inną grafikę reprezentującą właściciela książki.

Na stronie https://www.maxsc.com.pl/pieczatki-2/ex-libris/ znajdziesz szeroki asortyment zapasów i personalizowanych projektów do wyboru. Niestandardowe projekty będą zawierać Twoje imię i nazwisko na pieczątce, dzięki czemu nie musisz już nic zapisywać. Standardowe projekty zapewniają odrobinę wszechstronności, pozostawiając miejsce na napisanie dowolnej nazwy. Działa to świetnie, jeśli przewidujesz zmianę nazwiska lub jeśli chcesz, aby cała rodzina mogła używać tej samej pieczątki – zaczyna to nabierać znaczenia.

Co mogę uwzględnić projektując swój ex libris?

Spójrz na wszystkie widoczne w bibliotece, czy też w sieci fantazyjne projekty ekslibrisów, aby znaleźć idealne dopasowanie do swojej osobowości. Niezależnie od tego, czy lubisz koty, rowery, klasyczny wygląd czy vintage’owe klimaty, znajdzie się z całą pewnością dla Ciebie pieczątka ex libris, z tym co oddaje Twoją osobę i twoje preferencje najbardziej.

Mimo iż żyjemy w dobie smartfonów i audiobooków prawda jest taka, że wciąż niewiele jest rzeczy lepszych niż wygląd, dotyk i zapach przewracania stron rzeczywistej, namacalnej książki. Zachowaj tradycję, zarządzając swoim księgozbiorem pieczęcią ex libris już dziś, a będziesz naprawdę dumny z tego, że stajesz się częścią prawdziwej historii.

Jeśli często pożyczasz książki przyjaciołom i rodzinie, jest to wspaniały i gustowny sposób na użycie specjalnie wykonanej pieczątki zamiast zapisywania swojego nazwiska gdzieś na tyle książki. Takie pieczątki z ex-librisem to też naprawdę cudowne prezenty. Jeśli wolisz spersonalizować swój ex-libris – wiedz, że dzisiaj moda na te pieczątki wraca, więc z pewnością i Ty nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie.

Ewentualnie możesz wyjaśnić producentowi takich pieczątek, na czym Ci zależy, a on przygotuje dla Ciebie w pełni dostosowaną wersję. Albo po prostu wyślij im e-mail z opisem swoich wymagań, a w odpowiedzi dostaniesz ex-libris próbny ilustrujący spełnienie Twoich wymagań. Jest duża szansa iż to będzie dokładnie to, czego szukasz i potrzebujesz.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *