Kryptowaluta – czy może być środkiem płatniczym w Twojej firmie?

bitcoin-3861637_640Kryptowaluty istnieją dopiero od kilku lat, jednak już zyskały sobie ogromną popularność w świecie biznesu oraz wśród inwestorów, którzy zarabiają na nich całkiem dobre pieniądze. Choć kryptowaluty obecnie służą przede wszystkim jako forma inwestowania pieniędzy, nie należy zapominać, że idea ich powstania była nieco inna. Pierwsza waluta cyfrowa, czyli bitcoin, powstał w założeniu jako waluta idealna, która miała być lepszym środkiem płatniczym niż tradycyjne pieniądze.

Powstałe kilka lat temu bitcoiny to waluta cyfrowa, która miała mieć wiele zalet i być pozbawiona wszelkich wad, jakie mają tradycyjne pieniądze. Miała być niezależna od rządów oraz systemu bankowego, w stu procentach bezpieczna. I tak w rzeczywistości jest. Nowoczesne cyfrowe portfele, w których trzymane są wirtualne waluty, są w stu procentach zabezpieczone przed kradzieżą. Tych pieniędzy nie da się ukraść ani stracić, oczywiście pod warunkiem, że właściciel nie zapomni hasła do cyfrowego portfela. Waluty cyfrowe miały stać się również środkiem płatniczym. Pod tym względem z pewnością nie rozwijają się tak szybko, jak by tego chcieli ich twórcy. Jednak rozwój jest jak najbardziej zauważalny.

Wirtualne środki płatnicze

Cyfrowe waluty można sobie kupić za wirtualne pieniądze, a niektóre z nich także wykopać za pomocą specjalistycznych komputerów-koparek. Obecnie wydobywanie kryptowalut nie jest już mocno opłacalne ze względu na wysokie koszty wydobycia. Jednak w czasach gdy bitcoiny miały niską wartość, można było wykopać spore ich ilości. Posiadacze bitcoinów, którzy w odpowiednim czasie sprzedali swoje waluty, dorobili się na nich prawdziwych fortun. Początkowo bitcoin kosztował bowiem kilka centów, obecnie jego cena waha się w okolicy siedmiu tysięcy dolarów za sztukę. Bitcoiny oraz inne popularne waluty wirtualne mogą również służyć jako środki płatnicze. Coraz więcej jest miejsc, w których można takimi walutami zapłacić. Są to między innymi sklepy internetowe, restauracje, a także inne punkty usługowe. Wprowadzenie możliwości płatności kryptowalutami to dobre, nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które z pewnością przyda się w rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw.

Warto poznać tematykę kryptowalut

Jeśli chcesz, aby kryptowaluty były sprawdzonym środkiem płatniczym w Twojej firmie, na początku warto zadbać o to, by zdobyć na ich temat odpowiednio dużo wiedzy. Trzeba wiedzieć, jak przedstawiają się obecnie kursy poszczególnych walut, które są aktualnie opłacalne, a w które nie warto inwestować, gdyż nie da się na nich zbyt wiele zarobić. Warto przejrzeć portale i serwisy internetowe, które zajmują się dogłębnie tematyką kryptowalut i ich rozwojem. Oferty pracy Kryptowaluty również na takich portalach znajdziemy. Można się z nich między innymi nauczyć, jak obracać walutami, aby przynosiło to odpowiednie zyski. Wydaje się, że kryptowaluty z biegiem czasu będą coraz bardziej popularne i powszechne. Warto więc wprowadzić je jako jeden ze środków płatniczych w firmie. To spory krok także pod względem wizerunkowym – firmy, które nie boją się nowych technologii są o wiele lepiej postrzegane przez potencjalnych klientów, kontrahentów czy partnerów biznesowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *