Kredyt konsolidacyjny – plusy, minusy, rodzaje i wymagania

Kredyt konsolidacyjny pozwala skonsolidować (połączyć) wiele pożyczek w jedną pożyczkę. Rezultatem jest jednorazowa miesięczna płatność zamiast wielu płatności. Konsolidacja pożyczek może również dać ci dostęp do dodatkowych planów spłaty kredytu i programów.

lato 1 oto pracaAby z tego skorzystać możesz skontaktować się z prywatnymi firmami oferującymi pomoc w ubieganiu się o bezpośrednią pożyczkę konsolidacyjną za opłatą. Nie musisz płacić nikomu za pomoc w uzyskaniu bezpośredniej pożyczki konsolidacyjnej. Proces składania wniosku jest łatwy i bezpłatny.

Czy powinienem skonsolidować moje pożyczki?

Odpowiedź zależy od indywidualnych okoliczności.

Plusy

Jeśli obecnie posiadasz liczne pożyczki, które są związane z różnymi kredytobiorcami, konsolidacja może znacznie uprościć spłatę kredytu, dając ci pożyczkę związaną z tylko jednym rachunkiem miesięcznym.
Konsolidacja może obniżyć miesięczne płatności, dając dłuższy okres (do 30 lat) na spłatę pożyczek.
Jeśli konsolidujesz kredyty inne niż pożyczki bezpośrednie, możesz uzyskać dostęp do dodatkowych opcji planu spłat uzależnionych od dochodów.
Będziesz mógł zmienić dowolne pożyczki o zmiennym oprocentowaniu na stałą stopę procentową.

Minusy

Ponieważ konsolidacja zwykle zwiększa okres, w którym musisz spłacić swoje pożyczki, możesz dokonać więcej płatności i zapłacić więcej odsetek, niż byłoby to w przypadku, gdybyś nie konsolidował.
Konsolidacja może również spowodować utratę niektórych korzyści pożyczkobiorcy – takich jak obniżki stóp procentowych, rabaty podstawowe lub niektóre korzyści z tytułu anulowania pożyczki – które są powiązane z bieżącymi pożyczkami.
Jeśli płacisz bieżące pożyczki w ramach planu spłaty opartego na dochodach lub jeśli dokonałeś kwalifikujących się płatności w zamian za pożyczkę na usługi publiczne, konsolidacja bieżących pożyczek spowoduje utratę kredytu na płatności dokonane w kierunku planu spłaty zależnego od dochodów.

Jeśli chcesz obniżyć swoją miesięczną kwotę płatności, ale obawiasz się o wpływ konsolidacji kredytu, możesz rozważyć odroczenie lub udzielenie pomocy finansowej jako opcję dla ulgi w płatnościach krótkoterminowych lub rozważyć przejście na plan spłaty uzależniony od dochodów.

Po połączeniu pożyczek te, które zostały skonsolidowane, są spłacane i już nie istnieją.

Jakie rodzaje pożyczek można skonsolidować?

kredyt konsolidacyjny dla zadłużonychWiększość pożyczek kwalifikuje się do konsolidacji, a łączna kwota twojego zadłużenia z tytułu pożyczki określa, jak długo będziesz musiał spłacać swoją pożyczkę konsolidacyjną.

Jakie są wymagania dotyczące konsolidacji pożyczki?

Oto niektóre z kryteriów kwalifikacji do otrzymania konsolidacji. Więcej znajdziesz na stronie https://habzafinanse.com.pl/konsolidacja-chwilowek/ .

Pożyczki, które konsolidujesz, muszą być spłacane lub w okresie karencji.
Zasadniczo nie można konsolidować istniejącej pożyczki konsolidacyjnej, chyba że w konsolidacji uwzględni się dodatkową kwalifikowalną pożyczkę.

W pewnych okolicznościach możesz dokonać rekonsolidacji istniejącej pożyczki konsolidacyjnej bez dodatkowych opłat.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *