Kredyt gotówkowy, co warto o nim wiedzieć?

kredyt

Każdy z nas ma plany, które chciałby zrealizować. Niestety, nie zawsze mamy pod ręką odpowiednią ilość środków finansowych. Gromadzenie pieniędzy, często odsuwa w czasieosiągnięcie założonego celu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniemjest proponowany przez banki kredyt gotówkowy.

Na jakich zasadach działa kredyt gotówkowy? Jakie są warunki jego otrzymania? Zapraszamy do lektury krótkiej charakterystyki tego produktu, która pozwoli Ci poznać jego specyfikę oraz dowiedzieć się, czy jest to właściwe rozwiązanie dla Ciebie.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest kredytem konsumenckim w postaci środków pieniężnych od banku, bez zabezpieczeń (np. hipoteki) i poręczycieli.Kredytobiorca decydujący się na szybki kredyt gotówkowy otrzymuje pożyczone pieniądze bezpośrednio na wskazane we wniosku konto.

Na co można przeznaczyć środki z kredytu gotówkowego?

Podstawową zaletą kredytu gotówkowego jest możliwość przeznaczenia pożyczonych od banku pieniędzy na dowolny cel. Pomaga więc w realizacji planów i spełnianiu niektórych marzeń, jak np. zakup sprzętu RTV, AGD, lepszego komputera,remont mieszkania, wyjazd na  wymarzone wakacje czy też wymiana starego auta na nowe.

Kredyt gotówkowy może także zostać potraktowany jak kredyt konsolidacyjny i przeznaczony na spłatę innych zobowiązań finansowych. W tej sytuacji pożyczone pieniądze mogą zostać przelane nawskazany rachunek przeznaczony do spłaty konsolidowanego zobowiązania.

Sposoby korzystania z kredytu

Z kredytu gotówkowego można korzystaćna różne sposoby. Ponieważ środki pieniężne trafiają na konto osobiste kredytobiorcy, może on korzystać z nich tak, jak z każdych innych pieniędzy znajdujących się na tym koncie, a więc: wykonywać przelewy, robić zakupy przez Internet i płacić za pomocą bankowego transferu, a także wypłacać gotówkę w bankomatach przy pomocy karty debetowej oaz płacić kartą w sklepach i punktach usługowych.

Kto może uzyskać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może otrzymać zarówno dotychczasowy, jak i nowy klient banku. Jednak zasady mogą być różne w różnych bankach.Na przykładklient mBanku może ubiegać się o kredyt gotówkowy w tymże banku sam, jak i z inną osobą, która nie musi być jego klientem. Ponadto, kredytobiorcy nie muszą być spokrewnieni.

Gotówka w 15 minut bez wychodzenia z domu

Dziś, dzięki szeroko rozwiniętej bankowości internetowej, kredyt gotówkowy można otrzymać nawet w 15 minut, bez konieczności wychodzenia z domu – niezależnie od tego, czy jest się aktywnym klientem wybranego banku, czy też nie korzysta się w danym momencie z żadnych jego usług czy produktów.

Na przykład klienci mBanku mogą wnioskować o kredyt za pomocą serwisu transakcyjnego. Znajdą tam także specjalną ofertę kredytową przygotowaną indywidualnie, na podstawie historii ich rachunku. Nie muszą dostarczać bankowi żadnych dokumentów czy zaświadczeń.

Podstawowe parametry kredytów gotówkowych

Limity związane z kwotą kredytu oraz okresem kredytowania zależą przede wszystkim od oferty konkretnego banku, jak i zdolności kredytowej zainteresowanego. Kwota kredytugotówkowego może wynieść od 500 do nawet 150 000 zł. Spłatę rozłożyć można na dogodne raty, dopasowane do indywidualnych możliwości finansowych oraz oczekiwań.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Do kredytów gotówkowych zawsze można dobrowolnie wykupić dodatkowe ubezpieczeniaspłaty kredytu. Kolejną zaletą jest możliwość zawnioskowania o tak zwane „wakacje kredytowe”, będące niczym innym, jak odroczeniem na nawet 3 miesiące spłaty rat kapitałowych (karencją). Rozwiązanie to jest pomocne w przypadku tymczasowego braku możliwości spłacania rat kredytu albo gdy nagle pojawią się nieprzewidziane wydatki.

Więcej o kredycie gotówkowym można dowiedzieć się na https://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyt-gotowkowy/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *