Zamierzasz zakupić dom położony za Krakowem? Do dyspozycji jest szeroka gama ofert pochodzących z rynku pierwotnego i wtórnego. Co wybrać?
Gdy zamierzasz zdecydować się na domy za Krakowem, sprawdź, czy lepiej w swoich poszukiwaniach skoncentrować się na domach nowych, czy też wybrać te z drugiej ręki. Każda opcja ma swoje zalety i wady!
Nowe domy w okolicy Krakowa – wygoda i oszczędność
Obecnie nowy dom można nie tylko wybudować we własnym zakresie, ale także zakupić. Realizacją takich inwestycji zajmują się firmy deweloperskie, które przygotowały dla klientów różnorodne domy za Krakowem, między innymi w miejscowościach jak Swoszowice, Tyniec, Wola Justowska.
Nowe domy za Krakowem (https://www.ap7.pl/pl/blog/domy-pod-krakowem/306) to propozycja przeznaczona dla osób, którym przede wszystkim zależy na dużym komforcie oraz na oszczędności – czasu i pieniędzy. Nowoczesne domy spełniają normy współczesnego budownictwa, są funkcjonalne i oszczędne, dlatego nie wymagają ponoszenia wysokich kosztów wstępnych remontów oraz utrzymania.
Do dyspozycji jest szeroka gama budynków, w tym szeregowe i bliźniacze domy za Krakowem, lecz w ofercie deweloperów można także znaleźć domy luksusowe – przestronne wille.
Domy za Krakowem z drugiej ręki – taniej, lecz nie zawsze lepiej
Druga opcja dla kupujących to domy za Krakowem pochodzące z rynku wtórnego. Aktualnie jest ich do dyspozycji coraz więcej, ponieważ wiele osób opuszcza swoje domy rodzinne położone w okolicy miasta i wystawia je na sprzedaż.
W serwisach ogłoszeniowych można znaleźć używane domy za Krakowem w różnych opcjach do wyboru. To zarówno starsze, niekiedy nawet ponad 100-letnie domy przeznaczone do remontu, jak i nowsze domy wzniesione w ostatniej dekadzie.
Atutem wielu domów używanych jest ich przystępna cena, lecz warto wskazać, że bardzo często trzeba wtedy ponieść spore koszty związane z doprowadzeniem budynku do stanu używalności. Aby uniknąć kosztownych wydatków, można skoncentrować swoje poszukiwania na domach wzniesionych w ostatnich latach, które nie wymagają pilnych prac remontowych.
Polecamy:
- Okresowe badania BHP – kiedy należy je wykonać?