Ile kosztuje i jak wygląda badanie EKG?

2220doctor

Echo serca warszawa https://kardiolog-warszawa.waw.pl/echo-serca-warszawa/

to badanie nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne. Nie wymaga specjalnego przygotowania. Pacjent musi rozebrać się do połowy, od pasa w górę i położyć się na plecach. Lekarz przesuwa specjalną głowicą po klatce piersiowej. Na głowicy znajduje się specjalny żel, który ułatwia przenikanie fal dźwiękowych do wnętrza klatki piersiowej i zapewnia płynne przesuwanie, dzięki zmniejszonemu tarciu. Pozwala to na uzyskanie bardzo czytelnego obrazu serca i zobaczenie go w różnych płaszczyznach. Badanie trwa zwykle kilkanaście minut, a pacjent powinien w tym czasie leżeć nieruchomo, aby wynik był jak najbardziej miarodajny, bez żadnych szmerów. Wskazane jest, aby pacjent podczas badania odprężył się, niczym nie stresował, aby nie powodować przyspieszonego bicia serca. Badanie EKG przeprowadzane jest zwykle w przytulnych, wyciszonych pomieszczeniach, dla zachowania komfortu psychicznego i fizycznego u pacjenta.

Po co wykonywane jest echo serca?

Echo serca warszawa wykonuje się w celu

oceny anatomii serca oraz naczyń krwionośnych z uwzględnieniem ewentualnych wad, a także po to, aby ocenić kurczliwość oraz relaksację serca. Pozwala dokonać pomiaru parametrów opisujących funkcje i budowę mięśnia sercowego, jak i ocenić pracę zastawek. W dodatku pozwala ocenić przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca, jak i ułatwia wykrycie przebytego zawału. Pozwala także stwierdzić obecność skrzepliny lub nowotworu serca oraz płynu w osierdziu. Jak widać jest więc bardzo przydatne w celach diagnostycznych.

Ile kosztuje badanie EKG?

To, ile zapłacisz za echo serca warszawa – lekarz kardiolog Warszawa

w dużej mierze zależy od miejsca, które wybierzesz. W prywatnych klinikach badanie może kosztować nawet 190 zł. Można je również wykonać na NFZ, wtedy jest całkowicie bezpłatne. Trzeba wybrać po prostu dla siebie najdogodniejszą opcję, a na pewno można będzie uzyskać wysokie zadowolenie z tego, jaki to wszystko będzie miało przebieg. Przełoży się to na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów. Grunt to regularnie się badać.

 

 

 

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *