Ile kosztuje cyklinowanie parkietów ? Cennik w 2021 roku

liana-mikah-GUroRwA99SU-unsplashDrewniane podłogi zachwycają estetyką i efektownym wyglądem. Kto ma w domu podłogi z drewna, może mieć pewność, że jest to rozwiązanie na długie lata. Jednak prędzej czy później na drewnie pojawiają się oznaki zużycia, zniszczenia czy wytarcia. Wtedy dobrze jest zainwestować w profesjonalną renowację. Dzięki temu podłoga z drewna w krótkim czasie odzyska swój pierwotny, niepowtarzalny wygląd. Drewno jako materiał podłogowy wykorzystywany jest od dawna. Także dzisiaj, choć do wyboru mamy sporo różnych rozwiązań podłogowych, drewniane podłogi cieszą się ogromnym powodzeniem wśród osób, które wykańczają swoje mieszkania lub domy. Nic w tym dziwnego –drewno ma całe mnóstwo zalet, jakich nie mają panele i inne materiały drewnopodobne. Poza estetyką, elegancją i naturalnym efektem, drewno jest również mocne, trwałe, wytrzymałe, odporne na zarysowania. Przez wiele lat prezentuje się świetnie. Jeśli natomiast z biegiem czasu pojawiają się jakieś zarysowania czy odkształcenia, można bez problemu poddać drewnianą podłogę renowacji, dzięki czemu szybko odzyska dawny wygląd i będzie prezentowała się świetnie przez kolejne lata.

Ceny renowacji parkietu

Renowacja podłogi drewnianej to spore wyzwanie, które wymaga wiedzy, cierpliwości, a często także specjalistycznych urządzeń. Dlatego też najlepiej jest zlecić tego rodzaju usługę fachowcom. Na samodzielne usuwanie uszkodzeń czy rys możemy sobie pozwolić jedynie wtedy, gdy są one niewielkie i znajdują się w niezbyt widocznych miejscach. Można wtedy spróbować usunąć starą warstwę lakieru i warstwę uszkodzonego drewna papierem ściernym, a następnie położyć nowy lakier. Jeśli jednak podłoga jest uszkodzona w wielu miejscach, a zniszczenia są dosyć poważne, lepiej nie ryzykować samodzielnego odnawiania. Może się okazać, że nie uzyskamy dobrego efektu, podłoga i tak będzie wymagała profesjonalnej renowacji, a wszystkie prace potrwają dłużej. Fachowe cyklinowanie podłóg pozwala na szybkie przywrócenie podłodze dawnego blasku. Owszem, jest to spora inwestycja, jednak zdecydowanie warta swojej ceny. Koszty cyklinowania bywają różne w zależności od firmy czy miasta, jednak średnio za metr kwadratowy cyklinowanej podłogi trzeba zapłacić około 80-100 złotych. Gdy mamy duży salon, koszt może wyjść spory, jednak na tego rodzaju usługach zdecydowanie nie warto oszczędzać.

Znajdź dobrych i profesjonalnych fachowców

Jeśli interesuje Cię cyklinowanie parkietu Warszawa – cena, cennik nie powinny być jedynym kryterium wyboru konkretnego specjalisty. W poszukiwaniu fachowców nie kierujmy się jak najniższą ceną, gdyż najczęściej idzie za tym także niższa jakość wykonywanych prac. Tymczasem parkiet, szczególnie w pomieszczeniach reprezentacyjnych, powinien trafić w ręce profesjonalistów, a nie osób przypadkowych. Wybierając wykonawcę renowacji podłogi, warto zwracać uwagę na czas obecności firmy na rynku, dotychczasowe realizacje, a także na opinie klientów, którzy już z usług korzystali. Jeśli są zadowoleni, można założyć, że także nasza podłoga drewniana będzie w dobrych rękach.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *