Konsolidacja chwilówek? Sprawdź te wskazówki, prosto od ekspertów!

businessmen-593751_960_720Jedną z wielu korzyści wynikających z wyboru pomocy w długach u firmy, która jest ekspertem w tym temacie jest to, że wybierasz nie tylko jedną osobę, która pomaga ci wyjść z długów, ale wybierasz zespół. Tacy licencjonowani zarządcy masy upadłościowej mają różnorodne umiejętności i każdy z nich do tej pomocy wnosi coś innego. Są w stanie wyciągnąć od siebie nawzajem doświadczenia i wiedzę i zaproponować najlepsze możliwe rozwiązanie, które pomoże ci poradzić sobie z długiem.

Coś, co zauważa coraz więcej specjalistów w tym temacie to fakt, że coraz więcej osób decyduje się na konsolidację zadłużenia, aby pomóc sobie w zarządzaniu istniejącym zadłużeniem. Kredyt konsolidacyjny to pożyczka, która pozwala spłacić wiele innych długów. Konsolidujesz swoje długi w jeden, refinansując nową pożyczkę, aby spłacić kilka starych długów.

Widząc, że tak wielu z was zwraca się ku tej metodzie, zebraliśmy się i pomyśleliśmy o kilki poradach na temat konsolidacji długów, które pomogą.

Wskazówka # 1

Zacznij od listy swoich długów i ustal kilka celów spłaty. Zadaj sobie pytanie, jak szybko chcesz wyeliminować swój dług. Konsolidacja chwilówek sama w sobie nie eliminuje długów, po prostu przenosi wasze salda na nową, miejmy nadzieję, niższą stopę procentową, pożyczkę. Może to pomóc szybciej spłacić dług.

Wskazówka # 2

Rozpocznij od skorzystania z programów transferu salda o niskiej stopie procentowej oferowanych przez firmę obsługującą karty kredytowe. Wiedz, że może istnieć ograniczenie dotyczące tego, ile miesięcy będzie obowiązywać niska stopa procentowa. Uważaj na opłaty za przeniesienie salda, które mogą pochłonąć potencjalne oszczędności.

Wskazówka # 3

Popracuj nad poprawą wyniku kredytowego przed konsolidacją kredytu, aby obniżyć swoje oprocentowanie. Spłacaj salda mniejszych kart kredytowych, ale nie otwieraj kont. Spowoduje to obniżenie wskaźnika wykorzystania, co jest dobre dla Twojej zdolności kredytowej. Najlepiej zniszcz karty, aby nie mieć ochoty ponownie przekraczać salda.

Wskazówka # 4

Nie wahaj się skontaktować się z dotychczasowymi dostawcami kart kredytowych i poproś ich o obniżenie oprocentowania. Jeśli masz uzasadnioną zdolność kredytową, możesz zakwalifikować się do jednej z tak niskich stawek.

Wskazówka # 5

Porozmawiaj z bankiem lub kasą o osobistej pożyczce terminowej. Pożyczki terminowe zwykle pochodzą z niższych stóp procentowych niż większość stawek kart kredytowych. W zamian za to niższe oprocentowanie, wiedz, że zobowiązujesz się do stałej miesięcznej spłaty zadłużenia.

Wskazówka # 6

Staraj się zrównoważyć konkurencyjne cele zwiększenia miesięcznego przepływu środków pieniężnych i spłaty zadłużenia wcześniej. Dokonaj płatności tak dużych, na jakie możesz sobie pozwolić, a okres pożyczki ustal tak krótki, jak tylko możesz.

Wskazówka # 7

Jednym z najtańszych sposobów konsolidacji zadłużenia jest wykorzystanie własnego kapitału własnego. Wykupienie drugiego kredytu hipotecznego w celu konsolidacji zadłużenia jest tylko dobrą opcją, jeśli możesz pozwolić sobie na comiesięczną spłatę kredytu hipotecznego. Należy pamiętać, że ryzykujesz utratą domu, jeśli nie spłacisz kredytu hipotecznego, ponieważ płatności są zbyt wysokie, by można było z nim poradzić.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *