Komputery w obudowach przemysłowych – jak sobie radzą z wentylacją?

tech-3041437_960_720Wraz ze wzrostem wykorzystania komputera w ekstremalnych środowiskach, jak np. halach produkcyjnych – wymaga się specjalnej ochrony komputera, czyli takiej która chroni ten system przed podwyższonym poziomem ciepła, wilgoci, kurzu i zanieczyszczeń.

Produkty takie jak sterowana klimatyzacją obudowa komputera przemysłowego są bardziej atrakcyjne dla odbiorców przemysłowych. Oto dlaczego jest duża szansa na to, że komputer przemysłowy będzie odpowiedni również dla Twojego przemysłu.

Doświadczeni nabywcy przemysłowi wybierają zamkniętą, klimatyzowaną obudowę przemysłowego PC opierając się na następujących kryteriach:

  • Cena
  • Elastyczność
  • Jakość
  • Czas realizacji
  • Obsługa posprzedażna

…Czemu? Uzyskują wszystkie zalety konwencjonalnego komputera przemysłowego za ułamek kosztów oraz większą elastyczność.

Jako pierwsza i ostatnia linia obrony dla krytycznych systemów komputerowych, przemysłowe obudowy PC chronią komputer przed tym co może się dziać na całej hali produkcyjnej podczas wszelkiego rodzaju procesów przemysłowych. Tam, gdzie ciepło i wilgoć grożą uszkodzeniem komputerów, zamknięta obudowa zapobiega przestojom, utracie danych, zaległościom, skargom klientów, utracie reputacji i nawet – utracie udziału w rynku.

Jednak chłodzenie komputera w zamkniętej obudowie nie jest pozbawione wyzwań…

W jaki sposób obudowa komputera przemysłowego walczy z gorącem i wilgocią?

Ograniczenie wpływu ciepła na komputery używane w hali produkcyjnej może być trudne. Z pewnością zamknięcie komputera w takiej obudowie zwiększa ryzyko przegrzania, prawda? Tak myślisz. W końcu komputery generują własne ciepło… więc jak ucieka gorące powietrze?

Gdy otwarty system chłodzenia nie jest możliwy – co oznacza, że obudowa komputera przemysłowego nie może pobierać powietrza z otoczenia zewnętrznego w celu wspomagania chłodzenia lub odprowadzania powietrza przez otwór, ponieważ jest szczelna, w celu ochrony przed wnikaniem pyłu i wody – zamknięty układ chłodzenia, który wykorzystuje wymagana jest konwekcja wymuszona.

Dostępnych jest kilka systemów chłodzenia w obudowie zamkniętej, które utrzymują bezpieczną temperaturę pracy dla zamkniętej elektroniki, izolując je od środowiska zewnętrznego. Są to np. klimatyzatory. Klimatyzatory są przydatne do chłodzenia komputerów poniżej temperatury zewnętrznej. W celu chłodzenia komputerów w hali produkcyjnej w temperaturze otoczenia lub poniżej temperatury zewnętrznej, klimatyzatory są wyjątkowo skuteczne, szczególnie w obszarach o wysokiej wilgotności. Klimatyzatory wspomagają chłodzenie poprzez wykorzystanie czynników chłodniczych i wymuszonego powietrza.

Podczas korzystania z klimatyzatorów wymagana jest regularna konserwacja filtra, aby mieć nade wszystko pewność, że przemysłowa obudowa komputera będzie działać z maksymalną wydajnością. Zaleca się, aby filtr był wymieniany lub czyszczony co najmniej raz w miesiącu. Tam, gdzie występują podwyższone poziomy kurzu i brudu – należy czyścić te same filtry jeszcze częściej, bo nawet co 1 – 3 tygodni.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *