Klocki lego – ciekawostki których nie znacie

lego-bricks-pile

Chcesz poznać kilka ciekawych faktów na temat klocków Lego? Zapewne większość z nas miał okazję się nimi bawić, jednak co oczywiste nie wiedział za wiele na ich swoisty temat, dlatego warto poszerzyć swoją wiedzę w najbardziej adekwatny sposób.

Sama nazwa Lego pochodzi od dwóch wyrazów a mianowicie „Leg” oraz „Godt” w tłumaczeniu na polskie oznacza baw się dobrze, a w łacinie lego znaczy składam. Zaskoczeniem dla niektórych może być również sytuacja, w której na 195 milionów sposobów możemy wykorzystać sześć klocków o wymiarach 2×4, jednocześnie Lego zalicza się do jednego z największych producentów opon. Oczywiście mówimy tutaj o oponach stosowanych w klockach Lego, jednak sama liczba 650 mln może bez wątpienia zaskakiwać.

 Może też chcesz zostać certyfikowanym profesjonalistą lego?

Czy zdajesz sobie sprawę, iż na całym świecie funkcjonują certyfikowani profesjonaliści lego, do których obowiązków i zadań należy sprawdzenie konkretnych klocków, zestawów czy rozwiązań w aspekcie tego co umożliwiają oraz oferują. Można powiedzieć więcej, rolą takich osób jest stwierdzenie, czy takie klocki rzeczywiście zwrócą naszą uwagę i będą nadawać się do zabawy, w pełnym tego słowa znaczeniu. Warto także wspomnieć o tym, iż najwyższa wieża z klocków Lego miała niemal 35 metrów a na całym świecie istnieje 770 mld klocków, jest to liczba jaka na pewno robi niesamowite wrażenie. Największy zestaw składa się z niemal 6000 tysięcy części, oczywiście jest on ogólnie dostępny a sama budowla jest szeroka na pół metra oraz posiada 40 cm wysokości, teraz taki zestaw jest warty niemal tysiąc dolarów. Nie wolno zapominać również o ilości samych figurek, w dzisiejszych czasach szacuje się ją na przeszło ponad 5 miliardów, a więc w niedługim czasie może ich być znacznie więcej niż ludzi na całym świecie.

 Lego to marka rozpoznawalna na całym świecie

Oczywiste jest, iż Lego to marka oraz firma która jest rozpoznawalna na całym świecie, już dziś można mówić o tym, że niemal każdy z nas miał z nimi bezpośrednio styczność. Pewnie, iż nie powinno dziwić, iż ten duński producent klocków na świecie w dalszym ciągu stawia na prężny rozwój i posiada swoje fabryki w wielu krajach. Klocki Lego zaliczają się jednocześnie do najbardziej precyzyjnie wykonanych, w ich przypadku dokładność jest czymś o czym zawsze pamiętają ich projektanci.

Przyjmuje się, iż co sekundę zestaw klocków Lego kupuje 7 osób, jest to na pewno duża ilość a tym samym liczba w stosunku do globalnej ekspansji tej marki, która w dalszym ciągu postępuje. Wystarczy wykorzystać 40 miliardów cegiełek Lego by najzwyczajniej w świecie otoczyć nimi całą kulę ziemską, w pełnym tego słowa znaczeniu.

Jak zatem widać, klocki Lego skrywają wiele tajemnic a niejednokrotnie wręcz zapominamy o nader ważnej kwestii, mianowicie tej dotyczącej co wraz z nimi możemy osiągnąć jednocześnie co umożliwiają nam klocki Lego. Zwłaszcza w kontekście tego co najzwyczajniej w świecie są w stanie stworzyć czyt czym nas najzwyczajniej zaskoczyć w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Więcej informacji o klockach lego znajdziesz na stronie https://modino.pl/klocki

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *