Serwis klimatyzacji w czasie pandemii – 3 dodatkowe wskazówki

air-conditioning-233953_960_720To tytuł wpisu na blogu, którego nikt nie mógł przewidzieć. Ale COVID-19 z pewnością wywrócił świat do góry nogami, prawda? Trzeba zdać sobie sprawę, że jest to tymczasowe: codzienne konferencje prasowe, telekonferencje i dystans społeczny. W końcu wirus znajdzie się pod kontrolą i nie będziemy musieli zastanawiać się, czy naprawdę musimy biec do sklepu. Ale skutki finansowe i społeczne będą się utrzymywać – cóż… kto wie, jak długo.

Jednak jedną z najdziwniejszych części tego wszystkiego jest to, że tak naprawdę wiele się nie zmieniło. Nasza rodzina nadal oczekuje śniadania. Psy naszych sąsiadów wciąż są irytujące. Nadal mamy do czynienia z niektórymi z codziennych „spraw” związanych z byciem właścicielem domu – takimi jak nasz system klimatyzacji.

Biorąc pod uwagę, że przez jeszcze jakiś czas powinniśmy unikać wszelkich niepotrzebnych kontaktów społecznych, ważne, abyś był przygotowany, jeśli Twój system klimatyzacji zacznie działać nieprawidłowo i będziesz potrzebować kogoś do natychmiastowej pomocy. Pytania do rozważenia przy zatrudnianiu wykonawcy serwisu klimatyzacji podczas pandemii koronawirusa są następujące.

# 1 Jakie konkretne sposoby zapobiegają rozprzestrzenianiu się COVID-19?

Każdy wykonawca instalacji i serwisu klimatyzacji powinien być w stanie podać szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób zintensyfikował swoje wysiłki w zakresie higieny. Kiedy dzwonisz, nie wahaj się zapytać o wszystkie najdrobniejsze szczegóły, w tym pytania takie jak:

  • Czy Twoi technicy są zdrowi? Skąd wiesz?
  • Czy w ciągu ostatnich dwóch tygodni ktoś z Twojego zespołu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 lub miał bliski kontakt z kimś, kto to zrobił?
  • Jakie środki podejmujesz, aby utrzymać swój sprzęt i materiały w czystości?
  • Czy od techników oczekuje się, że będą nosić rękawiczki, ochronę oczu i / lub maski?
  • Czy mogę poprosić technika o umycie rąk przed i po dotknięciu czegokolwiek w moim domu?

# 2 Czy wykonawca i serwisant klimatyzacji ma licencję?

Wielu właścicieli domów zmniejszyło dochody w wyniku COVID-19, co oznacza, że ​​szukają sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli Ty również, nie próbuj obniżać kosztów, zatrudniając nielicencjonowanego wykonawcę klimatyzacji.

Prawda jest taka, że ​​nielicencjonowane firmy świadczące usługi dla domu rzadko wykonują dobrze pracę za pierwszym razem. Jeśli zatrudniasz takiego, a oni coś zepsują, będziesz musiał go sprowadzić z powrotem lub będziesz musiał zatrudnić kogoś innego, aby naprawił ich pracę. Tak czy inaczej, będziesz tracić czas i / lub pieniądze – i zwiększasz ryzyko narażenia na koronawirusa.

# 3 Czy są godni zaufania?

Najlepszym sposobem ustalenia, czy klimatyzacja lg Poznań będzie zainstalowana/serwisowana poprawnie jest upewnić się, że technik wykonuje dobrą, uczciwą pracę. Mądrym pomysłem jest sprawdzenie recenzji na Facebooku i Google. Jeśli ma słabe recenzje (lub nie ma ich wcale) jest mało prawdopodobne, że zaopiekują się tobą w środku globalnej pandemii. Jeśli z drugiej strony zobaczysz dowody na to, że w przeszłości dobrze traktowali klientów, rozsądnie jest założyć, że nadal będą to robić.

Autor tekstu: Krzysztof Maniak z właściciel firmy KLIMATECHNIKA z Poznania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *