Kilka praktycznych porad dla podróżujących biznesowo – w co się spakować?

travelers-850x476

Niemal w każdym zawodzie prędzej czy później pracownikom zdarza się wyjazd służbowy. Niektórzy podróżują dosyć często, inni raz na jakiś czas. Za każdym razem pojawia się jednak problem – w co się spakować, aby bagaż był wygodny, poręczny i praktyczny, a jednocześnie pozwolił na zabranie wszystkiego, co jest potrzebne?

Podróże służbowe dla wielu osób są ciekawa i atrakcyjną odskocznią od firmowej codzienności i monotonnych obowiązków zawodowych, które trzeba wykonywać codziennie. Wyjazdy mogą być różne – czasem jest to krótka konferencja w innym mieście, czasem natomiast dłuższa podróż zagraniczna. Za każdym razem przed przystąpieniem do pakowania warto dokładnie przeanalizować, na jak długo jedziemy i w związku z tym, jak dużego bagażu potrzebujemy? Dobrym pomysłem jest również zrobienie listy rzeczy do zabrania, dzięki temu czarno na białym zobaczymy, jak dużo jest rzeczy, które trzeba spakować. A przy okazji będziemy mieć pewność, że odhaczając kolejne pozycje z listy podczas pakowania nie zapomnimy o niczym ważnym.

Walizka na kółkach zawsze się sprawdza na długich dystansach

Najmniejszy problem z bagażem mają osoby, które w podróż służbową wybierają się autem. W ich przypadku bagaż może być podzielony na kilka drobniejszych elementów – toreb, plecaków czy walizek. Podróżowanie własnym samochodem sprawia, że można bez problemu dojechać do celu i nie trzeba będzie dźwigać bagażu na długich dystansach. Osoby, które jadą w podróż służbową komunikacją publiczną, a przy tym nie lubią za bardzo dźwigać, powinny zaopatrzyć się w dobrej jakości walizkę na kółkach. Najlepiej od razu postawić na produkt wysokiej jakości, który bezproblemowo i w niezmienionym stanie będzie służył przez lata. Kupowanie najtańszej walizki może okazać się opcją drogą, gdyż po pierwszym sezonie taka walizka może być już zniszczona, uszkodzona lub z popsutymi kółkami. Rozmiar walizki warto dopasować do indywidualnych potrzeb – najlepsze są średnie rozmiary. Zbyt duże walizki mogą być nieporęczne i niepraktyczne na kilkudniowy wyjazd. Zbyt mała walizka może natomiast nie pomieścić całego bagażu i będzie trzeba pakować się w dodatkową torbę.

W podróż służbową z eleganckim plecakiem

dobre tornistryOsoby, które wyjeżdżają na kilka dni i nie potrzebują zbyt wiele bagażu mogą również wybrać plecaki o odpowiedniej pojemności oraz estetyce. Efektowny plecak powinien być elegancki – w końcu jedziemy w podróż służbową, a nie na wycieczkę w góry czy na ryby. Oprócz wyglądu plecak powinien mieć też inne zalety. Musi być przede wszystkim pojemny, podzielony na wiele różnych przegródek, które umożliwią uporządkowanie bagażu. Dobry plecak sprawdzi się równie dobrze jak walizka na kółkach – cały bagaż będziemy mieć na plecach, dzięki czemu nie odczujemy jego ciężaru tak, jak w przypadku klasycznej torby podróżnej na ramię. W poszukiwaniu sprawdzonych i dobrej jakości plecaków warto się wybrać do renomowanych sprzedawców. W tym sklepie możesz znaleźć szeroki wybór plecaków, które na pewno będą odpowiadały Twoim oczekiwaniom.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

3 komentarz do “Kilka praktycznych porad dla podróżujących biznesowo – w co się spakować?

 1. Lolek
  20 lutego 2018 at 09:27

  Wyjazdy – to najczęściej wyzwanie. W co się ubrać, co spakować, a najważniejsze, gdzie w ogóle pojechać. Jeśli wyjeżdżamy zawodowo, to cel podróży mamy już zazwyczaj wcześniej ustalony. Jeśli prywatnie, warto skorzystać z doświadczeń innych, np http://www.wikacup.pl/. Jeśli nawet niczego nie znajdziemy, co będzie dotyczyć naszej wycieczki, to i tak można uzyskać tam wiele pożytecznych informacji, które będzie można wykorzystać w czasie, kiedy zdecydujemy o kierunku i miejscu wyjazdu.

 2. 3 lipca 2018 at 16:01

  Ja nie przepadam za zbyt eleganckim uniformem w podróży. Stawiam zawsze na wygodę i komfort.

 3. 7 września 2018 at 11:40

  Sama stawiam na plecak zamiast torby, są porostu wygodniejsze w podróżach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *