5 zwierzeń kierowców wynajmujących samochód – ucz się na ich błędach!

mercedes-benz-3585098_960_720Jak każde nowe doświadczenie, wynajem samochodu po raz pierwszy może być ekscytujący – i trochę zniechęcający. Odkryj, co chcieliby wiedzieć inni kierowcy, zanim poznaliby swój pierwszy wynajęty samochód, abyś mógł cieszyć się całą swobodą bez kłopotów.

1) Karty gotówkowe i debetowe nie działają w przypadku depozytów

„Myślałem, że karta jest dowodem tożsamości, nie zdawałem sobie sprawy, że pracownicy będą musieli wpłacić depozyt na moją kartę kredytową, więc odmówiono mi samochodu w biurze wynajmu”.

Firmy wynajmujące samochody będą chciały posiadać depozyt zabezpieczający z Twojej karty kredytowej, gdy będziesz mieć ich samochód. Kilka firm akceptuje karty debetowe, ale większość będzie potrzebować karty kredytowej na nazwisko głównego kierowcy.

2) To bezpłatne ubezpieczenie nie obejmuje wszystkiego

„Coś spadło na nasz wynajęty samochód i porysował okno. Myślałem, że podstawowe ubezpieczenie pokryje koszty, zwłaszcza że to nie nasza wina! Ale okazuje się, że takie elementy jaki okna nie są pokryte z ubezpieczenia. Ostatecznie musieliśmy wypłacić prawie 400 zł, aby to naprawić. ”

Chociaż wiele ofert wynajmu samochodów ma pewną podstawową ochronę, zawsze warto sprawdzić, co obejmuje ubezpieczenie przed odjazdem samochodem. Możesz wybrać wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, jeśli chcesz mieć pełniejszą ochronę.

3) Nie wiedziałem, że kaucja może być tak droga!

„Myślałem, że zapłaciłem za wszystko online przed odbiorem samochodu, ale kiedy dotarłem do miejsca wynajmu, chcieli więcej. Limit mojej karty wynosi dość sporą kwotę, ale większość z niej wykorzystałem na przelot, więc musiałem wykupić dodatkowe ubezpieczenie, aby móc zapłacić niższą wpłatę ”.

Zanim dadzą ci klucze do wynajętego samochodu, musisz zostawić kaucję. Ma to na celu pokrycie kosztów wszelkich szkód lub problemów, które wystąpią podczas wynajmu. Kaucje mogą być znaczne, zwłaszcza jeśli wynajmujesz drogi samochód.

4) Samochód nie czekał na mnie.

„Mój lot był opóźniony o 3 godziny, ale myślałem, że wszystko będzie dobrze. Kiedy wylądowałem, personel wypożyczalni powiedział mi, że oddał mój samochód komuś innemu. Musiałem zarezerwować nowy samochód i kosztowało mnie to znacznie więcej, niż się spodziewałem. Przynajmniej hotel był w porządku, zachowują pokój przez wszystkie zarezerwowane daty. ”

Wypożyczalnie samochodów nie zatrzymają samochodu na czas nieokreślony, nawet jeśli zapłaciłeś już za samochód. Jeśli spóźniasz się na odbiór samochodu, powiadom o tym wypożyczalnię.

5) Nie wiedziałem, że golf może nie być golfem

„Nigdy wcześniej nie rezerwowałem samochodu. Jedynym samochodem, którym kiedykolwiek jeździłem, był Golf moich rodziców, więc to właśnie zarezerwowałem. Ale dali mi Forda C Maxa i powiedzieli, że to ta sama kategoria. To było znacznie większe niż golf! Nadal nie jestem pewien, jak to się skończyło. ”

Kiedy wynajmujesz samochód, nie rezerwujesz konkretnego pojazdu. Zamiast tego wybierasz samochód z grupy pojazdów podobnej wielkości, dlatego obok każdego samochodu widnieje napis „Lub podobny”.

Więcej na temat wynajmu znajdziesz tutaj: https://ckcorp.auto.pl/.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *