Kiedy odrzucić ofertę pracy?

bucket-building-cleaner-756883Nie ma nic gorszego niż ciągła rotacja między kolejnymi miejscami pracy. Wówczas nie tylko marnujemy czas, umiejętności i siły, ale i zmniejszamy poziom samooceny. Aby temu zapobiec, warto nie przyjmować ofert pracy pod naciskiem bądź ze względu na trudną sytuację życiową. Czasem warto wykonać bilans zysków i strat, a następnie odrzucić ofertę pracy, która może stanowić dla nas potencjalny kłopot.

Problem z transportem

Problem z transportem do i z pracy bywa kłopotliwy, zwłaszcza w niewielkich miejscowościach, gdzie jesteśmy skazani na lokalnego przewoźnika. Jeśli miejsce potencjalnej pracy jest znacznie oddalone, a pracodawca nie zapewnia np. autobusu zakładowego, warto zastanowić się nad odrzuceniem takiej oferty pracy. Dojazdy stają się uciążliwe zwłaszcza przy ekstremalnych wahaniach pogodowych oraz wtedy, gdy pracujemy na kilka zmian. Te czynniki również warto wziąć pod uwagę podczas analizy wybranej oferty pracy.

Kontroferta

Czasem się zdarza, iż zaraz po zatrudnieniu u nowego pracodawcy, otrzymujemy kontrofertę bądź propozycję od innej firmy. Przeważnie ma to związek z rozciągniętym czasem oczekiwania na informację zwrotną co do naszych aplikacji składanych m.in. za pomocą portalu Pracuj.pl. Może się okazać, iż nawet po znalezieniu stałego zatrudnienia otrzymamy propozycję współpracy na o wiele bardziej dogodnych warunkach. Warto wówczas przeprosić nowego pracodawcę i wybrać opcję najlepszą dla nas.

Zła atmosfera w pracy

Jeśli na etapie rozmowy rekrutacyjnej bądź po kilku pierwszych dniach próbnych wyczuwasz złą atmosferę w pracy, dobrze zastanów się nad kolejnymi krokami zawodowymi. Może się bowiem okazać, iż potwierdziły się opinie internetowe i rzeczywiście trafiliśmy do gniazda os. W przypadku słabo płatnych i ciężkich zawodów powinniśmy zrezygnować i odrzucić ofertę jeszcze tego samego dnia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *