Kaseton reklamowy – co to jest?

kaseton-reklamowy

Kasetony reklamowe najprościej rzecz mówiąc to jednostronne lub dwustronne tablice reklamowe, których głównym zadaniem jest przedstawienie konkretnego tekstu albo obrazu. Konstrukcje tego typu przedstawiają najczęściej nazwę albo logo firmy. Kasetony, które przedstawiają większą ilość informacji nazywane są potocznie banerami.

Co warto wiedzieć?

Jeżeli weźmie się pod uwagę rodzaj zastosowanego oświetlenia, to możemy wyróżnić kasetony niepodświetlone i podświetlone (szczegóły tutaj). Zwykłe (niepodświetlone) modele są najtańszymi i jednocześnie najpopularniejszymi rodzajami kasetonów. Podświetlane kasetony są z kolei wyposażone w sztuczne podświetlenie, dzięki czemu reklama zewnętrzna jest widoczna nie tylko w dzień, ale również w nocy. Kasetony można podzielić również ze względu na miejsce ich montażu. Wewnętrzne kasetony jak sama nazwa wskazuje montuje się wewnątrz danego budynku i najczęściej pełnią one funkcje informacyjne. Kasetony zewnętrze montowane są z kolei poza wnętrzem budynku.

Z jakich materiałów produkuje się kasetony reklamowe?

Producenci kasetonów reklamowych w zależności od potrzeb i preferencji swoich klientów korzystają z wielu różnych materiałów. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się jednak modele wykonane z metalu, pleksi i dibondu. Jeżeli chodzi o samo oświetlenie, to większość firm stawia w pierwszej kolejności na ergonomiczne i energooszczędne systemy LED, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się doskonale.

Kto wykonuje kasetony reklamowe?

Produkcją kasetonów reklamowych zajmują się przede wszystkim profesjonalne agencje reklamowe. Większość firm zajmuje się nie tylko przygotowaniem ciekawego projektu graficznego i wykonaniem kasetonu od a do z, ale również jego montażem. Profesjonalne montaż odgrywa ważną rolę przede wszystkim w przypadku kasetonów podświetlanych, które wymagają podpięcia do sieli elektrycznej.

Jakie zalety i wady mają kasetony reklamowe?

Nowoczesne kasetony reklamowe prezentują się naprawdę bardzo okazale, dzięki czemu są doskonałym wabikiem na potencjalnych klientów. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o ich przystępnej cenie i niespotykanej żywotności. Kasetony wykonane z wysokiej jakości materiałów nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje zadania. Do zalet należy zaliczyć także to, że są one łatwe w utrzymaniu czystości.

Z praktycznego punktu widzenia jedyną wadą jest to, że potrzebne jest odpowiednie miejsce, aby można było w 100% skorzystać z ich olbrzymiego potencjału. Niestety nawet najlepszy kaseton nie spełniać będzie swoich zadań, jeżeli nie będzie umieszczony w dobrej lokalizacji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *