Kariera w branży budowlanej: 3 kroki do dobrego startu

Przy tak dużym zapotrzebowaniu na utalentowanych specjalistów z branży budowlanej, nigdy nie było lepszego czasu, aby dołączyć do branży budowlanej iż teraz. Istnieje kilka różnych sposobów na zdobycie pracy w budownictwie.

craftsmen-3094035_960_720

Po pierwsze musisz: przygotować plan

W zależności od rodzaju pracy, którą jesteś zainteresowany, istnieją różne wymagania dotyczące wejścia w tę branżę. Na przykład rola nadinspektora ma zupełnie inny zestaw obowiązków, a zatem zupełnie inny zestaw wymaganych umiejętności niż ten w kontekście menedżera projektu lub samego budowniczego. Jeśli nie wiesz dokładnie, jakie są Twoje długoterminowe cele zawodowe, nie martw się – często istnieje ogromna przestrzeń do wzrostu z jednej pracy budowlanej do drugiej. Zacznij od określenia miejsca, w którym chcesz wejść do branży, a następnie zaplanuj spełnienie minimalnych wymagań dla tego stanowiska.

Po drugie: zdobądź wykształcenie

Prawie wszystkie stanowiska budowlane wymagają dyplomu ukończenia szkoły średniej. Tylko z dyplomem ukończenia szkoły średniej można zakwalifikować się do ogólnych ról robotników budowlanych lub wielu innych niewykwalifikowanych stanowisk kierowniczych, które pozwolą Ci zacząć budować doświadczenie. W przypadku bardziej wykwalifikowanych stanowisk pracy możesz chcieć zdobyć tytuł specjalisty lub inżyniera w odpowiedniej dziedzinie, takiej jak np.:

  • budownictwo,
  • architektura,
  • inżynieria.

Coraz więcej firm szuka minimalnego stopnia licencjata na stanowiskach powyżej niewykwalifikowanego / ogólnego poziomu pracy, takich jak zarządzanie projektem, szacowanie, bezpieczeństwo i kontrola jakości. Rodzaj dyplomu powinien być ściśle związany z stanowiskiem, które masz zamiar objąć, zazwyczaj będzie to jednak związane z zarządzaniem budową, nauką o budynku, architekturą, inżynierią lub bezpieczeństwem. W przypadku większych przedsiębiorstw o bardziej złożonych projektach lub na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla czy na stanowiskach kierowniczych kandydaci z tytułem magistra w jednej z tych dziedzin mogą być chętniej rozważani.

Po trzecie: postaraj się o certyfikat

Istnieje wiele profesjonalnych certyfikatów, które mogą wzmocnić Twoje CV i dodać sporo dobrego do zestawu umiejętności konstrukcyjnych. Zawodowy inżynier czy licencjonowany architekt – to certyfikaty potwierdzające znajomość konkretnego rodzaju specjalizacji. Certyfikaty mogą być stosowane w celu uzupełnienia formalnych stopni lub alternatywnie mogą być wykorzystane do wykazania biegłości technicznej i zrekompensować brak stopnia w niektórych przypadkach. Ich wymagania i korzyści różnią się, ale znalezienie jednego lub więcej, które można dodać do swojego zestawu umiejętności zawodowych, może być skutecznym narzędziem do osiągnięcia sukcesu na rynku pracy.

Złóż wniosek o staż

Praktyki zawodowe są powszechnym wymogiem dla wykwalifikowanych pracowników na całym rynku budowlanym, w tym mowa o kwestii elektrotechniki, inżynierii lądowej, inżynierii mechanicznej, hydrauliki, stolarstwa, spawalnictwa itp. wszystko to może się przydać, gdy będziesz starał się o dobre stanowisko w projektach, takich jak www.dachbud.com.pl/oferta/mieszkania. Praktyki zawodowe są alternatywną drogą do formalnego stopnia lub mogą stanowić uzupełnienie stopnia technicznego.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *