[Artykuł sponsorowany]
Znajomość języka niemieckiego to niewątpliwy atut. Może być przydatna zarówno w życiu codziennym, jak i w kontaktach zawodowych. Jak nauczyć się więc języka niemieckiego, aby móc porozumiewać się w nim także w biznesie?
Dlaczego warto znać język niemiecki?
Niemiecki to język z grupy języków germańskich. Obecnie na całym świecie posługuje się nim aż 130 milionów ludzi. Jest on językiem urzędowym w Austrii, Belgii, Liechtensteinie, Luksemburgu, Niemczech i Szwajcarii. Używany jest także w wielu krajach, gdzie nie ma statusu oficjalnego. Jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej. To wszystko powoduje, że język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie.
Znajomość języka niemieckiego może być przydatna nie tylko w życiu codziennym. Możliwość komunikowania się w tym języku otwiera także możliwości biznesowe. Polska i Niemcy to kraje, które utrzymają bardzo bliskie stosunki gospodarcze. Wiele niemieckich firm inwestuje w Polsce i otwiera tutaj swoje siedziby lub filie. To szansa na zatrudnienie na interesującym stanowisku nie tylko w Niemczech, ale także w Polsce.
Jak nauczyć się języka niemieckiego?
Sposobów na naukę języka obcego jest bardzo wiele. Jeżeli wolisz tradycyjne metody, to w księgarniach z pewnością znajdziesz wiele podręczników do nauki języków. Są to zarówno podręczniki ogólne, jak i książki bardziej skupione na nauce konkretnych elementów języka – na przykład gramatyki lub słownictwa. Ciekawym uzupełnieniem nauki z wykorzystaniem podręczników mogą być fiszki. Można kupić gotowe zestawy fiszek lub zrobić je samodzielnie.
Alternatywą dla tradycyjnych metod nauki są kursy dostępne online. Takich kursów jest obecnie bardzo wiele, a jednym z nich jest niemiecki w praktyce – poznaj metody aktywnej nauki. Metoda Aktywnego Mówienia to innowacyjny kurs online, na który wystarczy poświęcić tylko 15 minut dziennie. Koncentruje się on na praktycznym użyciu języka poprzez samodzielne tworzenie zdań i wykorzystywanie gramatyki w prawdziwych sytuacjach. Dzięki tej metodzie można płynnie opanować język już w kilka miesięcy.
Język niemiecki biznesowy
Język niemiecki jest językiem używanym w handlu, finansach i biznesie. W aktualnych realiach ekonomicznych jest on wysoko ceniony i pożądany nie tylko w polskich przedsiębiorstwach. Musisz pamiętać jednak o tym, że znajomość języka codziennego może nie być wystarczająca w takich branżach jak ekonomia, medycyna, prawo czy technologie. Niezbędna może się okazać znajomość języka niemieckiego biznesowego, czyli zagadnień związanych z niemiecką gospodarką i pracą w biznesie.
Jeżeli zamierzasz związać się z językiem niemieckim także zawodowo, to naukę języka specjalistycznego zacznij już od pierwszych godzin nauki. Wybieraj na początku proste słowa i frazy, które możesz zapamiętywać na zasadzie skojarzeń. Zaopatrz się w słownik, w którym znajdziesz zagadnienia typowo biznesowe. Wiele przydatnych materiałów do nauki języka biznesowego możesz znaleźć także w internecie.