Jeśli zabudowa balkonu – to z jakiego materiału?

 

balcony-3009152_960_720Jeśli masz balon, taras lub nawet duże patio, które oferuje rozległe widoki na okolicę, możesz uważać się za bardzo szczęśliwego. Ale z tą fortuną rodzi się ryzyko. Podwyższone platformy dają możliwość poślizgnięć i upadków, które mogą spowodować śmierć lub poważne obrażenia.

To nie jest sytuacja, z którą chciałbyś mieć do czynienia.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest sprawdzenie różnych opcji balustrad oraz przeczytanie lokalnych przepisów dotyczących tego jakie zabudowy balkonów są legalne, a jakie nie. Wiesz już, że jest to niezbędny element na krawędzi tarasu / balkonu, ale pytanie brzmi: jaki typ zabudowy chcesz wybrać?

Szkło jest obecnie wyjątkowo popularne i nie bez powodu – w tym artykule zerkniemy na korzyści szklanej zabudowy balkonu.

Niezakłócony widok

Najbardziej oczywistą zaletą jest to, że szkło nie blokuje widoku, za który zapłaciłeś i którym chcesz się cieszyć. Balustrada ze szkła hartowanego zapobiega upadkowi i zapewnia dobrą ochronę przed wiatrem – jednocześnie pozwalając cieszyć się świeżym powietrzem i widokiem przez większość roku.

Przestrzeń

Niewłaściwa balustrada może sprawić, że przestrzeń na zewnątrz będzie znacznie mniejsza. Ze szkłem nie ma tego problemu – to niewidzialna bariera, która daje poczucie wolności i przestrzeni, w kwestii czego inne balustrady po prostu nie mogą konkurować.

Warto jednak w tym miejscu zwrócić uwagę na jedyną trudność, z jaką Twoje oczy będą musiały sobie poradzić – chodzi o postrzeganie granicy, jakie nie będzie łatwe ponieważ szkło jest przezroczyste. A równocześnie właśnie dlatego szkło naprawdę poprawia wygląd i styl Twojego domu.

Wartość

Szklane balustrady wyglądają fantastycznie w praktycznie każdym stylu domu. W ten sposób mogą zwiększyć wartość domu. Jest to korzystne, jeśli zdecydujesz się sprzedać lub musisz refinansować. Oczywiście nie jest to powód, dla którego inwestuje się w szklaną balustradę – ale to miła zachęta.

Konserwacja

Szkło potrzebuje bardzo małej ilości konserwacji. Wszystko, co musisz zrobić, to czyścić go od czasu do czasu produktem przyjaznym dla szkła. Pozwoli to zachować widok i zadbać o szkło, a to daje pewność, że wybrana opcja zabudowy nadal będzie pełnić swoją rolę przez wiele lat.

Większość innych typów balustrad wymaga bardziej szczegółowego programu konserwacji, takiego jak czyszczenie i ponowne instalowanie.

Oczywiście, szklane balustrady mają pewne wady, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu, ale przy tych wszystkich zaletach o jakich była tutaj mowa są o naprawdę bardzo nikłe.

Jednym minusem na jaki warto zwrócić uwagę jest czyszczenie jakiego wymagają szklane systemy zabudowy. Czyszczenie wnętrza szklanego balkonu jest łatwe. Ale jeśli jest doprowadzone do nieskazitelnej czystości zapewni Ci niczym niezmącony, naprawdę pożądany widok. Jednak pamiętaj że czyszcząc samodzielnie szklane zabudowy dotarcie na drugą stronę może być bardzo trudne – zwłaszcza, że na pewno nie będziesz chciał stać na drabinie w tak niebezpiecznym miejscu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Jeśli zabudowa balkonu – to z jakiego materiału?

  1. Ernest
    23 listopada 2023 at 08:10

    Macie w swoich domach jakieś nietypowe https://binglass.pl/wroclaw/lustra/ o różnych kształtach? Jakie by pasowało do nowoczesnego salonu? Oferta na stronie wydaje się być dość ciekawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *